Wpis z mikrobloga

@Spofity: Niestety to żadna afera. Po prostu #internetmobilny ¯\_(ツ)_/¯
Prawie zawsze gdzieś głęboko w umowie znajdzie się lejek (ograniczenie prędkości). Jedynie nie zawsze jest dokładnie określony próg zużycia GB, bo to może zależeć - jak w powyższym przykładzie - też od obciążenia konkretnej stacji bazowej.
@mp107: no i jest w umowie, dlatego nic z tym nie zrobię. Ale jest to #!$%@?ństwo, bo płacę 65zł miesięcznie żeby nie moc korzystać z internetu. Ograniczenie do ~10Mbps bym zrozumiał, dałoby się korzystać z internetu - a teraz nawet strony nie da się załadować.
@Spofity: Pozostaje kupić inny starter. Przykładowo w T-Mobile jest aktualnie promocja, w ramach której dostępny jest bezpłatnie pakiet (jak twierdzą) nielimitowanego internetu na 2 tygodnie (nawiasem mówiąc może on być powodem obciążenia sieci, jeśli wcześniej takich przypadków w Twojej lokalizacji nie było, albo po prostu ludzie się "zjechali" na święta (choć jeszcze raczej na to trochę wcześnie). W Play i Plus jest paczka 100 GB.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp107: i co mi da starter który będzie się łączył do tego samego bts z ograniczeniem? Zerwać umowę z T-Mobile mogę w każdej chwili, bo skończyła się 2 lata temu i teraz mam na czas nieokreślony. Tylko że oferty jak tutaj nigdzie nie dostanę, czyli 60Mbps bez limitu GB. Jest 2021 rok a pod moim adresem nawet nie ma przyłącza zwykłego kabla, więc zostaje tylko mobilny lub radiowy, który jest 8
@Spofity: Jestes bez internetu czy nadajnik jest obciazony? Zadna oferta internetu mobilnego nie gwarantuje ci minimalnej przepustowosci. Ograniczenie do 10mbs dla wszystkich osob korzystajacych z nadajnika? Policz ile sobie ile to moze wychodzic, poszukaj jakie przepustowosci oferuja nadajniki.
Dajecie sie nabierac na bajeczki marketingowe a potem macie pretensje. Chcesz miec bardziej stabilne parametry, wez ta radiowke albo postaraj sie o lacze po kablu zamiast wierzyc w te 60mbs.

Duze firmy jesli
Dajecie sie nabierac na bajeczki marketingowe


@krzywy_kanister: ale ja na nic sie nie nabrałem. Wiem, że w umowie jest zapis o ograniczeniu prędkości, dlatego wiem że nic z tym nie zrobię. Przez blisko 5 lat miałem stale 60Mbps pobierania / 25Mbps wysyłania, a problemy pojawiły się dopiero w tym miesiącu. Gdybym miał możliwość posiadania internetu po kablu lub światłowodu to tego tematu by nie było. Internet radiowy odpada przez prędkość wysyłania
@Spofity: Tylko to nie jest kwestia samej umowy ale tego jak dzialaja sieci bezprzewodowe, radiowki tez maja ograniczone predkosci w porownaniu do ofert kablowki czy swiatlowodu. Skoro T-mobile ma duzo klientow tak to wyglada, nadajnik obok moze nie byc obciazony ale kazdy sie moze polaczyc kto ma karte T-mobile. Tka jak pisalem, wyobraz sobie, ze nadajnik ma powiedzmy przepustowosc 150mbs, mowiles o 10mbs, jest 15 klientow a gdzie reszta, gdzie rozmowy
@krzywy_kanister: Rozumiem co masz na mysli, jednak jest to frustrujące. Mi przez ponad 4 lata działało dobrze, często z prędkością 2 razy większą niż 60Mbps. Wynika to pewnie z faktu, że to małe miasteczko 10k i duża część (bloki) ma łącze kablowe.
@Spofity: Czyli bylo mniej klientow T-Mobile, moze ludzie sie poprzenosili, przeciez nie masz nad tym kontroli. Przez okres korzystania z radiowki czy lte nie moglem nawet zamowic Neostrady, niestety tak wyglada nowe budownictwo zwlaszcza w mniejszych miejscowosciach. 3g sie zapchalo, lte sie zapchalo, z 5G bedzie podobnie skoro operatorzy tym bardziej beda chcieli sprzedawac oferty internetu domowego.