Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się kiedy warto wykupić ubezpieczenie na mieszkanie - tzn. powoli kończę remont nowego mieszkania (pewnie jeszcze z 3 miesiące mi to zabierze). Warto już teraz brać ubezpieczenie czy lepiej się wstrzymać do przeprowadzki? No i pytanie gdzie się ubezpieczyć? Mieszkanie w bloku - nie mam raczej wielkich wymagać chyba max co może się stać to zalanie. Co generalnie warto wiedzieć lub na co zwrócić uwagę? Hydraulika i elektryka została w wymieniona.
#ubezpieczenia #mieszkanie
  • 14
@Lukasq: A kredyt na mieszkanie masz? Jeśli tak, to od podpisania umowy notarialnej musiałeś mieć jakieś ubezpieczenie, a dowód dostarczyć w ileś dni.

Generalnie najrozsądniej ubezpieczyć od momentu, w którym stajesz się właścicielem. Robisz remont, to przecież podczas niego też się może coś stać, a nawet jest większa szansa na to szansa. Ja tak zrobiłem i się nie martwię, czy teraz robiąc remont wykonawca coś spitoli przykładowo przy robieniu hydrauliki i
@Drmscape2: Bez kredytu, mieszkanie stało trochę puste, potem było dużo spraw do załatwienia. O tym, że ktoś przy remontowaniu może coś zepsuć nie pomyślałem. :/
@AlNeri
No ubezpieczenie roczne nie jest takie drogi, rocznie taniej niż 2 rachunki za prąd. Po prostu wcześniej o tym nie myślałem.

@OrzechowyDzem: Kiedyś za czasów studenckich zostaliśmy zalani przez sąsiada z góry, ale nie wiem jak się to skończyło, bo był już koniec semestru
@Lukasq: Bierz ubezpieczenie jeszcze dzisiaj. Podczas remontu możesz odwalić tyle różnych rzeczy, że zdecydowanie na ten okres się właśnie ubezpieczenie przydaje. Chociażby zalanie sąsiadów przy remoncie wydaje się bardziej prawdopodobne niż później, jak będziesz już tylko mieszkał. Mój fachowiec przewiercił się przez ścianę. Nie miałem ubezpieczenia i musiałem się dogadywać już samemu...
@lubie-solnik: a jeśli przyczyną wybuchu jest nieprawidłowe wykonanie instalacji przez firmę będącą spółką która upadła hę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ściąganie "z sąsiada" wydaje Ci się takie oczywiste a Ty wtedy przeciez nie masz gdzie mieszkać przez x miesięcy lub nawet lat