Wpis z mikrobloga

Mam leasing na JDG. Podatek liniowy. Z końcem roku miałem zawieszać JDG i przechodzić na spółkę.
Leasing warto byłoby wykupić, ale zostanę wtedy z dość dużą strata za ostatni kwartał. Czy mogę w takim wypadku utrzymać działalność przez kilka miesięcy 2022, wyrównać sobie stratę przychodami, a tym samym nie płacić podatków (PIT i VAT) i dopiero ja zawiesić? Czy to nie jest takie proste jak mi się wydaje?
#podatki #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #polskilad
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zavisha: najwiekszy problem moze byc z wykupem jesli tego jeszcze nie ogarnales bo kazdy rzucil sie na wykupy teraz, a to nie jest kwestia na 5 minut, dodatkowo zaraz masz swieta wiec moce przerobowe firm leasingiwych jeszcze mniejsze. Santander leasing juz poinformowal ze nie ogarnie przed koncem roku wnioskow zlozonych po 6 grudnia jak dobrze pamietam
  • 0
@zibizz1: płaciłem zaliczki na PIT kwartalnie, wiec w ostatnim kwartale, przez wykup, koszty będą większe niż przychód. Nie chce zwrotów od US, chciałbym sobie kilka miesięcy 2022 wyrównać rozliczając PIT i VAT z 2021 i zawiesić działalność.