Wpis z mikrobloga

wykopki co moze być przyczyną strzału połączonego z krótkim, gwałtownym szarpnięciem całego napędu podczas mocniejszych obciążeń np wjazd pod górę? napęd 3x7lub8lub9 niby shimano ale widać ze jakaś budżetówka. dzwięk przy tym strzale to takie jakby głosniejsze zmienienie biegu zaraz po postoju pod górę. dodam ze dzieje się tak na kazdej kombinacji biegów
#rower #shimano #mechanika #pytanie
  • 13
wykopki co moze być przyczyną strzału połączonego z krótkim, gwałtownym szarpnięciem całego napędu podczas mocniejszych obciążeń np wjazd pod górę? napęd 3x7lub8lub9 niby shimano ale widać ze jakaś budżetówka. dzwięk przy tym strzale to takie jakby głosniejsze zmienienie biegu zaraz po postoju pod górę. dodam ze dzieje się tak na kazdej kombinacji biegów


@xQcOW: skoro jest to na każdym przełożeniu, w mojej opinii zapadki w bębenku lub wolnobiegu się skończyły. Ale
łańcuch do wymiany


@LasProteinasNoTienenCojones: pewnie tak, chociaż jak doszło już do tak dalekiego stadium, to często nowy szybko się wyciągnie na już podpiłowanych zębach i trzeba by wymienić przynajmniej tylną kasetę, a najlepiej wszystkie zębatki.

w mojej opinii zapadki w bębenku lub wolnobiegu się skończyły


@jagodowy_krol: Tylko bębenek jak się wykończy to chyba przeskakuje raczej na niskich biegach gdzie przenosi dużo większy moment.
No ale może zależy co się w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hellfirehe: mówi że przy gwałtownym szarpnięciu, więc gdy przyłożymy dużą siłę i na wszystkich biegach. Zdalnie nie będę się upierał że na 100%. W mojej opinii obie opcje są możliwe i trzeba by usiąść na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LasProteinasNoTienenCojones: @nielubiegroszku: @van_der_bike: @zdjeciegipsu: @Dziaku: @jagodowy_krol: @hellfirehe: Wiem że wszyscy spać po nocach nie mogliście i tylko oczekiwaliście na jakąkolwiek aktualizację sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zacząłem od sprawdzenia łańcucha przymiarem - 0.75 nie wchodzi to wiadomo że 1 tym bardziej. Następnie zmieniłem łańcuch tak czy inaczej oraz przełożyłem tylną przerzutkę z nowszego roweru - efekt - nadal to samo. Więc