Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paczek_w_masle: niektóre sklepy z kawą trochę przeginają wg mnie i zaczyna się bardziej snobizm niż sensowny produkt. Poprzeglądaj jakieś palarnie kawy, zazwyczaj coś się znajdzie w normalnych cenach. Choć oczywiście jakieś single i punktowane kawy kosztują swoje. Nie chcę robić reklamy nikomu bo mi za to nie płacą ;-) ale od 120 zł za kilogram można kupić fajna kawę na codzien a jakieś specjale wyrwać już od 150 zł. Jak kupujesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sokol1990: skoro już wymieniłeś to masz plusa są good cofee bo też mam wrażenie że trzymają poziom a nie snobuja się i nie promują nachalnie. @Paczek_w_masle No więc jeżeli już konkretne nazwy się pojawiają to z takich kaw na codzien wydaje mi się że spokojnie coś dobierzesz w single origin albo w cofee and sons na ten przykład. Masz kawę prosto z palarni świeża, bez pośredników.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pigoku: już się nadziałem na niektóre palarnie bezpośrednio. Dlatego szukam czegoś sprawdzonego. Te które mi kiedyś smakowały to Rocket Bean i Lacava. Tył że cena kawy na rynkach poszła mocno do góry, a w sklepach to już całkiem odlecieli niektórzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: jak pewnie wszędzie i w każdym biznesie może się trafić źle. Dlatego ja się trzymam sprawdzonych a jeśli gdzies eksperymentuje to liczę się z możliwością porażki. Tam gdzie podałem do tej pory zawsze było ok choć zdarzyło się że konkretna kawa mi nie podeszla ale to dalej był dobry produkt tylko akurat mi się siadł. Ja osobiście nie kupuję w sklepach w necie gdzie są kawy z różnych miejsc i
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Mówisz, że podeszła Ci Lacava. Próbowałeś ich Daily Bru? Wg. mnie dobre kawki za dobrą cenę. Podobnie Się Przelewa z HAYB. Ogólnie z palarni cena/jakość polecam Manufakturę i Good Coffee.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Próbowałeś ich Daily Bru?

@pingWIN00: już zapomniałem o niej. Była poprawna. Mieli kilka kaw, ale jedna podbiła moje serce. Niestety już od dawna nie ma jej w ofercie.

Manufaktura wypada bardzo dobrze pod względem ceny. Polecasz coś konkretnego?

Edit: dobra, niektóre tylko są tanie, reszta dość standardowa :/
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Dla mnie najlepsze z manufaktury były:
-peru kuelap fto (ta mi smakowała najbardziej, bardzo kwiatowa, potem przechodziła w porzeczki, w AP lepiej mi wychodziła niż V60, nie wiem w czym parzysz)
-kolumbia finca los alpes red honey
-kostaryka finca el mirador (choć ta była dość droga, piłem próbkę 60g tylko)
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Cofeedesk to agregator różnych produktów, który sam w sobie też musi zarabiać, więc jest drożej, niż szukając bezpośrednio a niektóre produkty są warte swojej ceny, inne mniej.
Eurocafe, Blend czy Mastroantonio to palarnie spoza takiego popularno-marketingowego nurtu a jednocześnie o najwyżej jakości i często w bardzo korzystnych cenach.
  • Odpowiedz