Wpis z mikrobloga

Macie jakiś pomysł jak walczyć od strony prawnej z lokalami które wprowadziły segregację?

Mój plan jest taki:
1. Odwiedzamy lokal
2. Włączamy nagrywanie aby mieć dowód
2. Wejście zostaje nam odmówione z powodu odmowy podzielenia się z właścicielem wrażliwymi danymi medycznymi
3. Wzywamy policję aby wylegitymowała osobę próbującą szantażem wyłudzić od nas dane medyczne
4. I co teraz? Idziemy do sądu i składamy sprawę z powództwa cywilnego? Czy da się to jakoś podciągnąć pod KK?

#szczepienia #koronawirus #prawo #gastronomia
  • 18
ludzie z podobną mentalnością do twojej podczas II wojny światowej mówili: "nie ma co walczyć z obozami zagłady, to system prawny wymusza na Niemcach takie, a nie inne działania" XDDD


@QHiN:
1. Żeby wejść do restauracji trzeba przedstawić potwierdzenie szczepienia.
2. W czasie wojny zamykano ludzi w obozach i ich zabijano.
Tak. To są dokładnie te same sprawy.(°°
nie manipuluj, porównuje mentalność ludzi twojego pokroju, a nie szczepienia do obozów.


@QHiN:
Uważasz, że skoro napisałem to co napisałem, to w czasie wojny bym uważał, że nie ma się co przejmować obozami śmierci. Tak w ogóle nie porównujesz szczepień do obozów ()
Chodzi o mentalność pozwalającą na robienie przez władze złych rzeczy


@QHiN: ale ja przecież mówię, że ewentualna złość winna być kierowana do władzy, a nie do zwykłego przedsiębiorcy, restauratora. Przecież on też by wolał, żeby więcej osób weszło do knajpy i dało mu zarobić, ale nie dziwię mu się, że nie ma sił czy też ochoty walczyć potem z całym państwem /sanepid, policja, prokuratura etc., zwłaszcza że przy części pomocy z
@eaxene: jesteś idiotą, taka bierność o jakiej mówisz w niczym nie pomoże a tylko przeszkodzi. To co chce zrobić op to samo dobro bo jeden lokal dostanie po uszach drugi też i może trzeci pojdzie po rozum do głowy i nie bedzie sprawdzał juz nic a za nim pojdzie czwarty i piąty.
jesteś idiotą


@wizjaprzyszlosci:
Też lubię zaczynać rozmowy od miłego wstępu.
Ja się zgodzę, lecz tylko co do tego, że za odpowiednimi rozwiązaniami powinniśmy głosować portfelem, a nie wzywaniem policji do przedsiębiorcy. Zresztą co policja ma zrobić? Siedzi ona na krótkiej smyczy rządu i jestem przekonany, że nic z tym nie zrobi.
Inna sprawa - cóż nielegalnego robi przedsiębiorca (mimo, że sam uważam, że nie powinien tak postępować) skoro chce certyfikat to
@eaxene dokladnie tak a za pare miesiecy nie wejdziesz do zwyklego sklepu, ale nie ty wybierzesz inny po prostu tylko ze do tego tez nie wejdziesz bo nikt z tym wczesniej nikt nie robil i ogolnie sie przyjelo ze tak jest ok, pomysl troche
dokladnie tak a za pare miesiecy nie wejdziesz do zwyklego sklepu, ale nie ty wybierzesz inny po prostu tylko ze do tego tez nie wejdziesz bo nikt z tym wczesniej nikt nie robil i ogolnie sie przyjelo ze tak jest ok, pomysl troche


@wizjaprzyszlosci:
Oczywiście nie można tego wykluczyć.
Ale jednak: jak chcesz walczyć z takim przedsiębiorcą? Obecnie nie masz do tego narzędzi prawnych, gdyż nie ma już przepisu, który penalizowałby
@eaxene ale co to znaczy panstwo wymusza? jakbys wchodzil do lokalu i by cie nikt o nic nie zapytal to bys zjadl i zaraz pozniej poszedl zglosic ze w tym miejscu nie sprawdza sie certyfikatu? no raczej nie i 99,9% ludzie tez by tego nie zglosilo. obecne sprawdzanie certyfikatu to zwykla zlosliwosc przedsiebiorcy bo wcale nie musi tego robic, nikt nad nim nie stoi i nie patrzy na rece 24/7 czy sprawdza
@wizjaprzyszlosci Jak możesz wyciągać wniosek że nikt nie zgłosi restauracji za to że nie trzyma się przepisów skoro przed chwilą czytałeś pomysł gościa który chce zrobić restauracji kłopot za to że trzyma się zasad xD
Przedsiębiorca zawsze będzie patrzył na siebie nie na Ciebie, skoro zarządzenie jest takie to będzie je przestrzegał żeby nie robić kłopotu
Po drugiej stronie też znajdą się osoby które zgłoszą że ktoś nie sprawdza i też gostek