Wpis z mikrobloga

Duolingo jest bardzo fajna przystępna apka do nauki różnych języków
dzięki niej nauczyłem się lepiej ang, więc mogę teraz się zabrać z hiszpański
@LubiePieski: daj znać jak się czujesz z językiem, robiliśmy angielski z niebieskim kilka razy dla utrzymywania kontaktu z językiem i coś tam poziom się podniósł, niebieski robił japoński około 1/3 kursu kilkanaście razy i ogarnia różne zwroty jak liczby, liczenie, godziny, jakieś pytanie, przedstawianie się itd., do tego zna mnóstwo słówek

niemiecki zaczęliśmy razem jakiś czas temu, ale robiliśmy tylko przez kilka/kilkanaście dni, więc ze słabym skutkiem, daj nam motywację (
@LubiePieski: kciuki Cię nie bolą? Zastanawiałem się o co chodzi, że masz zrobione 8-9k expa w ostatnim tygodniu, a później przyszło powiadomienie, że LubiePieski skończył kurs. Gratulacje (ʘʘ)

Może teraz jakis krótki kurs egzotycznego języka - np wietnamski albo swahili.
Albo angielski po niemiecku xd
@LubiePieski: Duolingo to niestety tylko gra w układanki a nie nauka. Lepiej już korzystać z bardziej wymagających, ale uczących czegoś naprawdę apek takich jak busuu, babbel czy supermemo z opracowanymi kursami, dialogami i czytankami. W duolingo są bezsensowne zdania układane przez AI. OPka zmarnowała sporo czasu - ten sam czas poswięcony na naukę online albo z prawdziwego podręcznika przyniośłby znacznie ale to znacznie większe korzyści.

TL;DR - zmarnowany czas na grę