Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xyzak: wiem, ale założenie jest takie, że to ma być nawiązanie do wiejskiej chaty. Pierwotnie nawet była żółta stolarka okienna ale zmienilam na olejowany drewno bo nie wyobrażam sobie co parę lat opalać i malować okien.
  • Odpowiedz
ale to dokładnie ma tak wyglądać w sumie. Ten budynek obok to właśnie stajnia / warsztat a tynki będą na zacierce glinianej.


@eLL_Koza: okej nadal nic nie zmienia to w moim podejściu bo nadal trzeba wydac na to pieniądze i wykonać dodatkową pracę a efekt wizualny jest wątpliwy dodatkowo te deski mogą być mało trwałe i zapewne będą wymagać renowacji co 8-10 lat minimum albo nawet i częściej.
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: robię rzeczy z drewna i jeżeli u siebie nie zrobię z blachy to zrobię z drewna.

Tylko myślę, że robiąc z drewna musisz mieć świadomość, że docelowo i tak nie utrzymasz tego drewna w oryginalnym wyglądzie przez 10 lat. Nawet malowanie co rok nie pomoże i zrobi się to ciemne, szare.

Ja jestem w stanie to zaakceptować i nie zamierzam w ogóle jakoś bardzo zabezpieczać tego drewna.

Koszt to druga
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Powuyo: zamysł jest taki, zeby zrobić to samemu ^^ Generalnie stodola idzie głównie na schody, parapety etc. Dachówka na kurniki i mała architekturę. Myslalam zeby to pociąć na talarki i zrobić z tego pseudo-gont na obicie ale poki co mam zdecydowanie za dużo pomysłów i raczej wątpliwe możliwości czasowe na to, zeby sie az tak bawic.
  • Odpowiedz