Wpis z mikrobloga

Posiadam działkę rolną. Do niej i do działki sąsiada prowadzi droga o szerokości 4 m. Na obie działki zostały wcześniej wydane warunki zabudowy, o które wystąpił jeszcze poprzedni właściciel (już są nieaktualne). Czy na taką działkę otrzymam pozwolenie na budowę mimo, że droga dojazdowa ma 4 m szerokości?
§ 14 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie stanowi, że taka droga powinna mieć albo 3m albo 5m szerokości. Coś mi się wydaje, że w mojej sytuacji musi mieć 5m ponieważ dojazd odbywa się do dwóch działek. Tylko w tym rozporządzeniu napisane jest, że dotyczy to działek budowlanych, a moja jest rolna. Więc nie wiem jak ten przepis należy interpretować. Ktoś może wie?

Czy ktos mógłby podpowiedzieć jakieś grupki na fb, gdzie jeszcze mógłbym zapytać?

#dzialki #nieruchomosc #inwestycje #budowa #dom #row #prawo
  • 6
@smallboobslover: po pierwsze na działkę rolną (a konkretniej to na inwestycję zlokalizowaną na działce rolnej, bo na samą działkę nie wydaje się PnB) pozwolenia na budowę i tak nie dostaniesz (chyba, że na budynki związane z działalnością rolniczą, nie jestem tu pewien, czy budynki mieszkalne w to wchodzą i jakie są dodatkowe wymgania). Będziesz musiał ją przekształcić (odrolnić).
Po drugie, przytoczone rozporządzenie w § 14, to nie ust. 2 a ust.
@smallboobslover: wlasnie kupilem taką dzialke. tez jest orna, tez prowadzi droga 4m i tez miala warunki zabudowy. Pytalem w starostwie, pytalem w gminie i nikt nie dal mi konkretnej odpowiedzi ale jako wentyl bezpieczenstwa mam zapewnienie ze wrazie czego wlascicielka da mi służebność przejazdu jesli bedzie taka koniecznosc. Na warunki zabudowy czekam juz 3 miesiace i mam nadzieje ze zaraz bede mial je w ręku. Zobaczymy co dalej
@truskawek: @kucma19: Działki rolne klasy gleby IV, V i VI nie wymagają uzyskania decyzji o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej. Moja działka ma glebę klasy IV. Ale ja nie o tym.
Zastanawia mnie dojazd do działki i pozwolenie na budowę. Jak interpretować przepis rozporządzenia do konkretnie mojej działki? Moja droga jest drogą wewnętrzną. Niedaleko mojej działki również jest droga szerokości 4m przy której stoją domy. Tylko wydaje mi się że
@smallboobslover: przed kupnem dzialki probowalem uzyskać informacje czy starostwo da mi pozwolenie na budowe mimo waskiej drogi i kazdy mowil ze spoko ale nikt mi tego na papierze nie dal. Mimo to kupilem te dzialke bo byla trakcyjna lokalizacja i cena. Jestem w trakcie zalatwienia warunków zabudowy a gdy je uzyskam to adaptacja i uderzam do starostwa po pozwolenie na budowe, jesli chcesz to moge Cie poinformować za kilka miesiecy czy