Wpis z mikrobloga

Hej Murki
Może nie spałem pod kamieniem ostatnie kilka lat, może coś tam z youtuba oglądałem, ale czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć o co chodzi z tymi miniaturkami?

Pytam poważnie, gość nie widzi że to jest żenujące? W jaki sposób to ma zachęcić do oglądania filmu?

Naprawdę wiem że to nie jest nic nowego ale czy to jest jakiś chwyt psychologiczny o którym nie słyszałem czy o #!$%@? chodzi z tymi minami na tych filmach? Jest mi to ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć? XD
#youtube
Pobierz OmgLolWtf - Hej Murki 
Może nie spałem pod kamieniem ostatnie kilka lat, może coś ta...
źródło: comment_1639209808p3UpP8wXPH1UtALPu0LpIE.jpg
  • 116
@OmgLolWtf: ponieważ głównymi widzami są dzieci, które nie zawsze wiedzą co oglądają. Ale oglądają bo prowadzący trafia w dziecięce gusta, czyli:
Mocna gestykulacja i mimika twarzy, ekstremalne reakcje i cała masa (niby) śmiesznych wstawek. Gdy polaczyszy to wszystko z krzykami i zachowaniami jak małpa na twoim kanale pojawi się tysiące wyświetleń, a to wszystko dzięki dzieciakom.
@OmgLolWtf: Musisz po prostu zrozumieć że lwia część oglądaczy to dzieciaki, a jak wiadomo dzieci mają predyspozycje do zwracania swojej uwagi ku bardziej świecącym i "cool" rzeczą. Youtuber z obrazka jest najgorszym sortem ludzi na świecie który żeruje właśnie na tych młodocianych padawanach którzy ochoczo klikają filmiki żeby obejrzeć parę minut reklam
@OmgLolWtf: Oni współpracują z firmami od marketingu i jeżeli ktoś tam wymyśli jakieś głupstwo to później wszyscy to naśladują. Do tego yt też daje jakieś poradniki, np że każdy ma mówić o subskrypcjach i łapce w górę.
@OmgLolWtf: Ziemniak, o #!$%@? ten typ ma jakiś chory sposób kręcenia filmów i głos. Jak czasem trafię na jego filmy to łapie mnie coś z połączenia mega cringeuwy bo dorosły gość doradza dzieciom co rodzice mają im kupić zaraz zacznie z tych filmów zrobić przedszkole - a obrzydzenia bo ma mega taki dziwny sposób mówienia jakby się bawił z dzieckiem czy coś, i sposób kręcenia filmów z dużym zoomem na mordę