Wpis z mikrobloga

gniję bo dosłownie wczoraj jechałem podmiejskim okolicy godziny 13 jak jakieś dzieciaki (10-12lat) kończyły szkołę i jechały całą gromadą, cała czwórka dyskutowała czy ławka na przystanku autobusowym może być spiulkolotem, po 2 minutach stwierdzili że w sumie nikt tak nie mówi oprócz "bumerów"
jest to tak absurdalne - że ten wpis zbiega się z tą historią - że brzmi pewnie niewiarygoenie
ale co się uhahałem pod maseczką to moje ( ͡°
najśmieszniejsze jest to, że najwięcej krytykują wybór młodzieżowego słowa roku maja ludzie którzy już dawno nie są młodzieżą:)


@Dariel: A co w tym śmiesznego? Moze wiecej widza niz ci ktorzy są
@hu-nows: dokładnie tak jest, że w tym plebiscycie głosy oddają tylko boomerzy. Młodzież ma w takie rzeczy #!$%@?. Współpracuję z serwisem dla dzieci i młodzieży, na którym było duże głosowanie ze słowami biorących udział w tegorocznym plebiscycie. Na kilka tysięcy głosów tylko kilkanaście zagłosowało, że używa słowa "spiolkolot", "foliarz" czy "twoja stara". To są słowa które bawią nas, starych ludzi myślących, że są tacy na czasie. Najwięcej głosów miały skróty i
@arkan997: w życiu nie słyszałem aby ktoś używał tego słowa a mam dużo młodszego brata. Jakieś dinozaury wybrały coś co im wydawało się być kwintesencją #!$%@? młodzieży i "hehe patrzcie jaki niezrozumiały język hehe, głupie gówniarze hehe"
To słowo jest używane przez młodzież


@bartosz325: może akurat trafiłeś na taką "bańkę informacyjną" i masz kontakt z mlodzieżą która tego używa. Ale przecież kilka milonów nastolatków nie przepytałeś. Nie ma co z tego konkursu robić dramy, niech zgredy mają satysfakcję, że nadążają i kontrolują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZlodziejBilonownic: Bo śpulkolot/śpulkowóz to bardziej mem niż jakieś uniwersalne wyrażenie. W sensie, tak, jest to słowo, jest używane, może i jest nawet młodzieżowe (chociaż nie jestem pewien, czy aby na pewno akurat młodzież go tak często używa), ale fakt, że "młodzieżowym słowem roku" zostało wyrażenie, które nie jest nawet używane w mowie powszechnej, a jedynie w specyficznym i średnio popularnym memie (choć zdaniem d̶z̶i̶a̶d̶e̶r̶s̶ó̶w̶ boomerów jest najwidoczniej inaczej) budzi uzasadnione