Wpis z mikrobloga

Chciałem spytać, bo chciałem się nauczyć od podstaw języka C
Czy od razu uczyć się C++ z obiektowym ?

Nigdy mi te programowanie nie wchodziło, umiem jakąś podstawową stronę zrobić, kiedyś dużo w photoshopie siedziałem robiłem grafiki, znam się na systemach operacyjnych (typowych problemach) z nimi związanymi aaa za nic nie umiem programowania, totalnie blackout w głowie jak widzę tyle tekstu itp

Wiecie też nie chce w życiu fizycznej ciężkiej pracy całe życie wykonywać bo budowa czy coś to nie dla mnie już się kilka razy przekonałem.

#programista15k #programowanie #kiciochpyta #pracbaza #stronywww
  • 10
@Own3d_23: jak zaczniesz w C++ bez C to się nie połapiesz w fabule i postaciach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Czemu akurat C/C++ skoro Ci programowanie nie wchodziło? Może lepiej frontend? Mniej kodu więcej strony wizualnej.
@Own3d_23: Ogólnie to są przyjemniejsze języki na start. C jest dobry jeśli Cie kręcą rzeczy bardziej niskopoziomowe i elektronika. C++ jest dla ambitnych i wytrwałych xD

Więc lepiej wybierz coś w stylu Python/Js/Java/C#. No i klasycznie: CS50
@Own3d_23: C i C++ to trudne języki do nauki. Są też wykorzystywane w specyficznych projektach (embedd, sterowniki, kod który komunikuje się bezpośrednio z funkcjami OS, jakieś biblioteki w których najważniejsza jest prędkość). Pisząc kod w tych językach strasznie się zmachasz, a nie będziesz miał żadnych namacalnych efektów, przez co łatwo się zdemotywować. Skoro masz podstawowe doświadczenie ze stronami www to warto rozwijać JavaScript i jakiś język wykorzystywany w backendzie, który nie
Nigdy mi te programowanie nie wchodziło


@Own3d_23: ucz się pajtona, c/c++ ma sens jak już umiesz programować i wiesz jak ręcznie zarządzać pamięcią. Zrobiłem to sobie że nie wiedząc nic o programowaniu próbowałem przerobić książkę do c++ no i za wiele z tego nie wyniosłem. Na szczęście potem była java i wiele innych rzeczy i mając to obcykane wszedłem z powrotem do C w miarę bezboleśnie.
@keton22 i kolejny raz potwierdzę, co mówią przedmówcy, przesiadka z Pythona na C++ to, jak by porównać jazdę Teslą na autopilocie do zbudowania auta samemu ;)
@keton22 Tymczasem na każdej uczelni technicznej na pierwszym roku jest C, czyli, jak zniechęcić studenta do kodu, gdzie najczęściej te prezki na wykładach mają po 15-20lat