Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej...

Dzisiejszy dzień jest jednym z najgorszych w moim życiu.
Mój tata ma raka, przerzuty na rdzeń i nie potrafi już chodzić, dzisiaj w końcu udało się go przekonać żeby dał dostęp do konta bankowego i nauczył mnie jak płacić rachunki.
Po wejściu na konto okazało się, że ma 45 tysięcy pożyczki gotówkowej ubezpieczonej (kilka pożyczek) oraz jedną pożyczkę gotówkową na 10k i karte kredytową z limitem 10k wyjechaną do 0.

Mama ma 2800 emerytury, a ja 3200 wypłaty, on ma 3800 emerytury.
Łącznie miesięcznie kosztują go kredyty 2200zł, zostaje 1600 ale znowu leki dla niego są drogie.
Mama o zadłużeniu jeszcze nie wie, co polecacie zrobić?

opcja a) Przepisać dom i samochód na mnie (jak to się robi) przed śmiercią. Wtedy po śmierci mama i ja zrzekniemy się spadku, długi znikną, a dom pozostanie na mnie?
opcja b) Próbować to spłacać i przyjąc testament?
Co radzicie, gdzie się udać? Nie mam już sił, pomocy

Ogólnie to kredyt spłacał kredytem. Twierdzi, że dzięki temu że to jest ubezpieczone to nie będziemy musieli tego spłacać, w banku PKO BP widnieje to jako PG indywidualizowana z ubezpieczeniem? Proszę o pomoc
#pomoc #prawo #prawnik #testament #dlugi #spadek #kredyt #pozyczka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b2442d1a841e000b7d9824
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Wspólczuję Mirku. To tak poważna sprawa, że lepiej zapytać prawnika, ale wydaje mi się, że darowizna ze strony taty jest dobrym pomysłem niezależnie od tego co ostatecznie zdecydujecie zrobić z tym długiem i spadkiem. Ja bym zrobił te darowizny a potem myślał co dalej. Tylko jakby co pamiętaj, że od darowizny dla żony i dzieci nie ma podatku pod warunkiem zgłoszenia jej otrzymania w US przed upływem 6 miesięcy. W
. Twierdzi, że dzięki temu że to jest ubezpieczone to nie będziemy musieli tego spłacać


@AnonimoweMirkoWyznania: o ile nie chorował już podczas brania tego kredytu. Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty ubezpieczenia, jeśli twój ojciec ubezpieczył się, będąc już w trakcie leczenia onkologicznego i im o tym nie wspomniał
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak zauważyli wyżej, to to, co chcesz zrobić, to się idealnie nadaje na przykład zastosowania skargi pauliańskiej.

Tylko dodać trzeba, że zasadniczo skarga pauliańska chroni wierzyciela przez 5 lat od daty dokonania czynności, zgodnie z art. 534 KC.

Uznania czynności prawnej dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli za bezskuteczną nie można żądać po upływie lat pięciu od daty tej czynności.


Jako że w art. 534 KC jest termin zawity, a nie przedawniający,