Wpis z mikrobloga

Pytanie do obeznanych w temacie #webdev

Żona ma stornę firmową hostingowaną u lokalnego dostawcy który ją tworzył. U nich też opłaca domenę. Za tydzień kolejna faktura na rok do zapłaty. Ze strony nie jesteśmy zadowoleni a i hosting 4gb ponad 200zł/rok i odnowienie domeny .pl na rok 123zł. Wydaje mi się że trochę dużo chociaż może ja coś wymyślam.

Tworzymy nową stronę bo zmieniamy nazwę. Wykupiłem w seohost nową domenę .pl i robię na niej nową stronę. Chcieliśmy się uwolnić od tego lokalnego dostawcy. Plan jest taki żeby wyłączyć starą stronę i zrobić z niej przekierowanie na nowy adres i nową stronę. I teraz pytania:

1. Czy dobrze kombinuję: Musimy zrobić cesję domeny żeby przenieść ją na seohost oraz skopiować sobie starą stronę z ich serwera który będzie wyłączony?

2. Stara strona jest dobrze wypozycjonowana lokalnie. Czy jeżeli wyłączymy na niej całą treść i zrobimy przekierowanie na nową stronę to stracimy całe pozycjonowanie? Ewentualnie czy można to zrobić jakoś lepiej żeby nie stracić pozycji?

3. Żona używa do obsługi email google g suite z adresem strony po @. Czy przy tych manewrach nie stracimy całej korespondencji mailowej?

Dziękuję za odpowiedzi! :)

#stronywww #seohost
  • 8
1. Tak, bo jak domena wygaśnie to jej cała noc przepadnie. Musicie przenieść całą www i domenę.
2. Jak z pkt. 1 - jeśli strona jest dobrze wypozycjonowana, to znaczy że m.in. zawiera dobre treści, dobre podstrony i przede wszystkim - jest dobrze zoptymalizowana. Nie zawsze jak postawisz inna stronę z tym samym kontentem to odzyskasz jej pozycję, nawet po przekierowaniu 301. Pamiętaj, że wiek domeny też na znaczenie.

Pomyslcie nad kontynuacja
@Czachaaa: Obawiam się, że nie obejdzie się bez posmarowania za stronę. Najlepiej skopiować wszystko z FTPa + ewentualnie bazę, o ile dostawca Wam to udostępni. Kod authinfo muszą wydać, ale znów - nie wiadomo na ile to wycenią
@Czachaaa: Nie mówię, że będziesz musiał, ale to prawdopodobne. W zależności od tego, jak skonstruowana jest umowa, która zapewne precyzuje, kto jest właścicielem kodów, domeny itd.
Mimo, że sprawa wydaje się prosta, wcale taką nie jest
w sensie że będę musiał zapłacić za to, że skopiują mi stronę za którą zapłaciłem z serwera za który płacę? xD


@Czachaaa: wszystko zależy od umowy jaką macie podpisaną. Nie napisałeś, czy domena faktycznie jest "Twoja" na papierze oraz czy sama strona też faktycznie jest "Twoja". Jeśli dostawca jest cwany, to być może tylko udostępnił Wam gotową stronę w takim pseudo-modelu SaaS i przy próbie ucieczki od niego wraz ze swoimi
@enslavedeagle: @odysjestem: Przenosiny wszystkiego na inny hosting wyglądają tak:

- przekazujemy własność domeny i jej dalsze opłacanie na nowe dane cesją (najszybciej cesję można zrobić ovh->ovh, do wykonania cesji będziemy potrzebować ID nowego właściciela), ewentualnie wysyłamy kod auth-info z pomocą którego można wykonać transfer własności,

- przesyłamy dostęp do ftp i bazy danych konta, celem pobrania wszystkich plików.

Reszta jest po stronie hostingu / firmy migrującej, u nas wszystkie pliki