Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem bezpieczeństwa związany z #kryptowaluty #zalesie #cyberbezpieczenstwo
Mój brat się uparł, że chce koniecznie zacząć inwestować, coś tam poczytał, potłumaczyłem mu i chce wkładać całkiem spore sumy w to, jego żona zamówiła mu ledgera na urodziny i no właśnie tu jest problem. Jego żona.
Nie ufam tej kobiecie i jestem prawie pewny, że #rozowypasek jak tylko brat zacznie coś mieć to zacznie ostrzyć sobie pazury. Taka typowa, młoda cwaniara karynka, ładna i to wszystko. Dodam co jeszcze jest dodatkową czerwoną lampką. Ona okradła swojego poprzedniego męża. I tak to nie jest bait, małżeństwo krótkie w wiadomym celu, potrzebuje pomocy jak zminimalizować szanse na utratę pieniędzy przez mojego brata. Na nic rozmowy bo on jest ślepo zakochany i oddał by wszystko swojej myszce, jak to mężczyzna. Z drugiej strony jakby dostał po dupie to by się ogarnął, ale ja nie chcę, żeby moja rodzina była stratna przez taką głupotę. Mieszkają razem i nie wiem w jaki sposób rozdzielić te frazy, żeby tylko on miał do nich dostęp. Ale też nie chcę za bardzo się w to angażować, bo wina kiedyś może spaść na mnie, bo myszka tak powie.
Umiem w cyberbezpieczeństwo i ogólnie jestem programistą i tak myślę co wykombinować, żeby brat nigdy z portfela nie utracił środków.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61af852af6a171000ab1c105
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A skąd ona zamówiła tego Ledgera? Z oficjalnej strony chociaż? Bo jeśli jej nie ufasz to rzeczywiście najlepiej będzie przekonać brata żeby sobie sam kupił Ledgera (wyjaśnić, że chodzi o bezpieczeństwo jego kryptowalut bo jak się kupi z niewłaściwej strony to i cyberprzestępca będzie miał dostęp do jego środków) i niech tam te środki odkłada. A żonie niech przelewa drobniejsze sumy i już. Jeśli chodzi o schowanie "my recovery phase"
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania moze multisig 2 z 3 (można zrobić na portfelu Electrum). Wtedy trzeba będzie co najmniej 2 urządzeń, żeby przenieść środki. Ledger u brata, Trezor u Ciebie, jakiś trzeci sprzęt czy soft u rodziców czy u kogoś, gdzie będzie bezpiecznie.

Adres xpub (rozszerzony klucz publiczny) może sobie wyeksportować do np. Mycelium na komórkę i generować nowe adresy wpłat, to jest jakby wallet watch-only.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? daj dorosłemu chłopu decydować za siebie. Przekaż mu info że tylko on powinien znać seed nikt inny i tyle żadne dzielenie pół jego pół Tobie/matce/babce, jego i tylko jego, a jak chce się dzielić ze swoją kobietą seedem to już jego sprawa. Takie ingerowanie w cudze życie może się skończyć tak, że z bratem wojne będziesz prowadził.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To niech go #!$%@? skoro zachowuje się jak przedszkolak. Jak kupi mieszkanie i na nią przepisze to, co? Też będziesz miał rozkminy, w jaki sposób go tutaj ocalić przed kopem w dupę?

Nie potrzeba żadnej wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa, aby zabezpieczyć krypto, odrobina lektury na wieczór i zdrowy rozsądek. Natomiast nie zrobisz nic z tym, że brat jest cipą, skoro podejrzewasz, że da potencjalnej złodziejce dostęp do ledgera. W każdym razie
  • Odpowiedz