Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jeżeli na rozmowie o pracę Pani z HR mówi, że zadzwonimy co z decyzją o zatrudnieniu zawsze jest to równoznaczne z tym, że pracy nie dostane? XD
Zdarzyło się Wam, że zadzwonili np. po tygodniu i powiedzieli, że są zainteresowani współpracą? Czy to taka wymówka, zeby nie mówić F2F, że nie są zainteresowani?
#praca #korposwiat #pracbaza #korposzczur

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ab5ae5596226000a57e158
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: różnie. Raz dostałem info następnego dnia, raz zadzwonili do mnie jakieś 15 min po tym jak wyszedłem z budynku firmy, raz poinformowali po tygodniu, raz odezwali się po 2 tygodniach etc. Wiele zależy od tego czy mają jeszcze umówione jakieś rozmowy po tobie, na jakim etapie rekrutacji sami są u siebie bo jak dopiero zaczynają to rzadko podejmą decyzję od razu bo będą chcieli sprawdzić resztę kandydatów. Czasem może się
Czy jeżeli na rozmowie o pracę Pani z HR mówi, że zadzwonimy co z decyzją o zatrudnieniu zawsze jest to równoznaczne z tym, że pracy nie dostane?


@AnonimoweMirkoWyznania: A to nie jest normalne, że nie dostanie się pracy na rozmowie tylko właśnie po zakończeniu procesu rekrutacyjnego w rozmowie telefonicznej?xD

Od dawna nie szukałam pracy, ale jak muszę rekrutować ludzi to nigdy nie podaje decyzji na rozmowie, zwłaszcza że tylko jeden kandydat
@ImYourPastClaire: Zgadzam się.

Jak do mnie 2 razy dzwoniono po rozmowie, to z pozytywną decyzją. Jeszcze nie miałem tak, że dzwonili z decyzją odmowną, choć jakby dzwonili z odmową, to i tak bym podziękował za odpowiednie traktowanie drugiego człowieka. Jeszcze nie miałem tak, żeby od razu, po skończonej rozmowie kwalifikacyjnej, byli gotowi do współpracy. Obie strony chciały kilka dni jeszcze na przemyślenie, sprawdzenie innych opcji. Choć to pewnie też od roboty
Czy jeżeli na rozmowie o pracę Pani z HR mówi, że zadzwonimy co z decyzją o zatrudnieniu


@AnonimoweMirkoWyznania: Dokładnie tak to wyglądało w mojej obecnej pracy, powiedzieli pod koniec rozmowy rekrutacyjnej, że oddzwonią do tygodnia, i po tygodniu oddzwonili, że zapraszają podpisać umowę.

Wydaje mi się, że tak to zazwyczaj bywa, że oddzwaniają po jakimś czasie, przecież nikt cię nie zatrudni od razu (muszą przecież kiedyś wklepać wyniki które dostałeś na