Wpis z mikrobloga

@Herubin: A ile ten ryczałt kosztuje inne zawody?

Proboszczowie w 2019 r. zapłacą od 434 zł do 1559 zł zryczałtowanego podatku kwartalnie. Pierwsza stawka obowiązuje w najmniejszych parafiach, do 1000 osób. Najwyższa dotyczy parafii z więcej niż 20 tysiącami osób. Stawek jest aż 16.

Z kolei wikariusze są rozliczani według innej tabeli, ale sama zasada uzależnienia wysokości podatku od wielkości parafii jest podobna. Obowiązują ich stawki w wysokości od 131 do
@marcelus: Kościołowi Państwo polskie nie powinno zwrócić ani Złotówki ani centymetra ziemi. A kościół powinien płacić odszkodowanie Polakom za wielki działaności tej pijawki na naszych ziemiach.
@marcelus: Ale ma tupet pieprzyć coś o niepełnosprawnych kobietach, gdzie tymczasem przeciętny kościół wygląda w środku jak niżej. Jak tak się martwią losem innych to niech oddadzą złote znicze, żyrandole, organy itp. na cele charytatywne i zaczną się modlić w drewnianych chatach.

A no tak, zapomniałem, bez 10-metrowych figurek jezuska modlitwa się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz papaj42 - @marcelus: Ale ma tupet pieprzyć coś o niepełnosprawnych kobietach, gdzie t...
źródło: comment_1638619036q0YF5SRRZHjMZiWmLE3dBf.jpg
Tylko kto żebra z tacą na każdej mszy? xD

I na prowadzonych przez siebie mszach nie żebrze na tacę?

@xandra: @Phyrexia: Dziewczyny już nie #!$%@? bo akurat 'na tacę' to opłata za usługę. Jak potraktujecie kościół jak biznes to całkiem uczciwe opłaty. Gdzie pójdziesz do teatru czy na inną szopkę za 5 albo 10 pln? Do tego co łaska.
Jest budynek, jest infrastruktura dają ciastka, można się wygadać - dla
@meres: chciałbym mieć taką wiarę w księży jak ty :). Niestety tak jak ty wiesz swoje, ja wiem swoje że księża wykazuja dla parafii procent tego co zbierają z kolędy.