Wpis z mikrobloga

#pomocy #leki #choroby #bezsennosc #problem
Od 5 lat stosuję Ketrel (kwetiapina) do leczenia trudności w zasypianiu #depresja i raz na jakiś czas występują u mnie niezbyt częste działania niepożądane (rzadziej niż 1 na 100 pacjentów), a mianowicie są to nieprzyjemne odczucia w obrębie kończyn dolnych (tzw. #zespol niespokojnych nóg). Kiedyś zastanawiałem się co to ten ZNN, i czym się to objawia. Nie wiedziałem wtedy, że będę miał okazję przekonać się jak bardzo frustrujące jest to uczucie. To coś jakby nogi naprzemiennie sztywniały dążąc do przeciągnięcia się, którego nie da się osiągnąć i towarzyszy temu nieprzyjemne spięcie mięśni z odczuciem tępego bólu. Ulotka mówi, żeby w takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, ale sęk w tym, że żadna ##!$%@? czy #hydroksyzyna nie pomogą mi zasnąć, a jeśli nie zażyję 25mg kwetii, to zarwę nockę, a to równie frustruje co ZNN. Czy borykał się ktoś z takim problemem albo wie jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 2
@NotYetDefined: Zainwestuj w dobre witaminy z grupy B, najlepiej te w formie metylowanej, dobry zestaw takich witamin to koszt 50+ PLN, dodatkowo jeżeli bierzesz multiwitaminy w których jest magnez i potas to zwróć uwagę na ich formę, jeżeli nie przyjmujesz to kup sobie takie w formie cytrynianów bo wtedy najwięcej z nich skorzystasz.
Jak chcesz konkretne firmy tych suplementów to zapraszam na priv.