Wpis z mikrobloga

**TRLD: Play przepisał mój aktywny numer na kogoś innego (_)

To jest po prostu żart. Numer aktywny, opłacany regularnie, nagle zaczyna przekierowywać na inną osobę. Znajomi żalą się że ktoś inny odbiera. Wysłane kilkanaście zgłoszeń/reklamacji jeszcze
20 listopada zapewnienia że usługa działa poprawnie - teraz informacja że numer został jednak został przekazany na inną osobę wcześniej.

Numer wykorzystywany w autoryzacji do banku, również cała prywatna korespondencja, dane medyczne, telefony od tak przekierowane do innego klienta.
Z miesiąca na miesiąc bez żadnego wytłumaczenia na aktywnym koncie (prepaid) z środkami (regularne doładowania) numer przepisany na innego klienta**

Co to za cholerny absurd? W odpowiedzi na zgłoszenie zachęcają mnie do aktywacji innego numeru (_)

Nawet nie wiem jak to opisać, to brzmi tak idiotycznie - może z tej bezradności zawołam @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl

#play #afera #wykopefekt #telefony #operatorzykomorkowi #oszukujo @play_polska
d.....s - **TRLD: Play przepisał mój aktywny numer na kogoś innego (ಠ_ಠ)

To jest p...

źródło: comment_1638524444uvQ3f7dZdnpPjuJXkynGDI.jpg

Pobierz
  • 229
  • Odpowiedz
@devones: Dlatego ja od lat twardo siedzę w starym dobrym Orange. W kwietniu minęło 20 lat, odkąd wziąłem ten numer w Idei (wówczas Pop) i do dziś mam ten sam. Cały czas prepaid. Zresztą nie mam żadnego powodu do narzekania aktualnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@devones: Z przekierowaniami też miałem niezłe jaja. Miałem 2 numery, chciałem mieć jeden aparat więc pytam na infolinii jak to zrobić. Facetka mi powiedziała co i jak więc jej dziękuję a ona, że w sumie sama może mi to od ręki zrobić. No OK, bardzo proszę. Tego samego dnia ludzie dzwonią na mój 2 numer (ten na który miał być przekierowany) i słyszą jakiś chiński sekstelefon... Odkręcenie tego nie było łatwe
  • Odpowiedz
to fajnie się tam bawią


@Dajpancenta: cóż fajnie było się bawić z playem ale chyba i tak do nich wrócę bo nie lepiej jest w plusie, jak wrzucałem im screeny z pomiarów prędkości internetu, prosiłem ich o sprawdzenie ruchu z mojego numeru a oni twierdzili że wszystko działa poprawnie bo raz koło północy miałem zamiast 32 kbps aż 15 mbps przy 70 mbps zazwyczaj xD przez tydzień się z nimi gryzłem,
  • Odpowiedz
@unfolding: ja z Orange wyszedłem ale to dlatego że przepracowałem tam 3 lata i wiem co to za #!$%@? jest xD
Choć przyznam szczerze nie spotkałem się z akcją jak u opa, gdzie aktywny numer dają innemu klientowi. W Orange z prepaidami było tak:

1. Okres X - numer działa normalnie.
2. Okres Y - z numeru nie można wykonywać połączeń wychodzących, ale wciąż można odbierać przychodzące. Aby przywrócić numer do
  • Odpowiedz
@kodijak: Dlatego właśnie pytam. Operator nie odłącza numeru i nie przekazuje komuś innemu na widzi mi się. Czasem ktoś doładuje 5 zł na rok i myśli że jest panem świata.
  • Odpowiedz
  • 0
@BennyLava Nie możemy widzieć z prostego powodu. RODO. A nawet to widzimy kto z konsultantów, ale skąd mamy wiedzieć w jaki sposób klient blokadę założył? Zwłaszcza że większość to debile co sami szukają sobie problemów.
  • Odpowiedz