Wpis z mikrobloga

**TRLD: Play przepisał mój aktywny numer na kogoś innego (_)

To jest po prostu żart. Numer aktywny, opłacany regularnie, nagle zaczyna przekierowywać na inną osobę. Znajomi żalą się że ktoś inny odbiera. Wysłane kilkanaście zgłoszeń/reklamacji jeszcze
20 listopada zapewnienia że usługa działa poprawnie - teraz informacja że numer został jednak został przekazany na inną osobę wcześniej.

Numer wykorzystywany w autoryzacji do banku, również cała prywatna korespondencja, dane medyczne, telefony od tak przekierowane do innego klienta.
Z miesiąca na miesiąc bez żadnego wytłumaczenia na aktywnym koncie (prepaid) z środkami (regularne doładowania) numer przepisany na innego klienta**

Co to za cholerny absurd? W odpowiedzi na zgłoszenie zachęcają mnie do aktywacji innego numeru (_)

Nawet nie wiem jak to opisać, to brzmi tak idiotycznie - może z tej bezradności zawołam @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl

#play #afera #wykopefekt #telefony #operatorzykomorkowi #oszukujo @play_polska
d.....s - **TRLD: Play przepisał mój aktywny numer na kogoś innego (ಠ_ಠ)

To jest p...

źródło: comment_1638524444uvQ3f7dZdnpPjuJXkynGDI.jpg

Pobierz
  • 229
ja dostaje smsy weryfikacyjne z profilu zaufanego i czasem telefony z urzedów w sprawie braku uiszczenia płatności itd.
Beka z tego bo kilka razy firma jakas dzwoniła (też za coś niezapłacone) i byli przekonani, że udaję i nie chce typa do telefonu poprosić.
+Było kilka smsów sugerujacych, ze koles byl truckerem.

Może to dlatego że miałam numer na abonament, wyjechalam na pol roku zawieszajac numer, a po powrocie dalej mialam ten sam
jak uchronić się przed skopiowaniem numeru telefonu przez przestępców? (...) ale też z drugiej strony nie muszą mieć fizycznego dostępu do karty sim?


@zloty_wkret: nie muszą. Oszust idzie do salonu z nieogarniętym konsultantem, pokazuje "kolekcjonerski dowód osobisty" na Twoje dane ale z innym zdjęciem i wyrabia duplikat karty SIM. Tak po prostu. Nic z tym nie możesz zrobić.
wyrabia duplikat karty SIM. Tak po prostu. Nic z tym nie możesz zrobić.


@public_html: duplikat SIMki powinien byc aktywowany DOPIERO po 24-36godzinach od zlozenia dyspozycji z informacja wyslana na wszystkie mozliwe kanaly kontaktowe obecnego klienta (na stary numer smsem, email), zeby mozna bylo zareagowac. Wtedy by sie tak latwo nie dalo zrobic.

Ale tu Polska. Zaraz sie znajdzie 150osob, ktore beda plakac, ze jak to... a jak bedzie nagla sytuacja to