Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #boks

Robię wagę na walkę za dwa tygodnie i spada mi szybko energia na sparingach.

Jestem teraz na 1800kcal
Robię trening rano na czczo i stosunkowo szybciej niż przed redukcja mecze się.

Rano mam jadłowstręt, zaczynam jeść dopiero koło 10-11 ciężko będzie mi to przełamać. Spróbować się naładować węglami złożonymi na noc? Czy jednak banan rano da mi więcej energii? Tylko jak sranie złapie na treningu to lipa, owijki na rekach, rękawice, dupa upocona no masakra
  • 19
@Nester86: na czczo to nie dziwne, że szybko opadasz z sił, ten banan to jest niezły pomysł bo prędzej sranie złapie po wieczornym jedzeniu. Ja mam ogólnie dość niski cukier i na czczo to ja czasami miałem problem ze skończeniem treningu nie mówiąc o fizycznym wykończeniu.
@Nester86: A może żel/napój energetyczny jeśli nie możesz nic zjeść? Ja bym jednak wolał zjeść normalne jedzenie rano, jakiekolwiek niż iść głodny na trening.
  • 0
@komentator_z_przypadku o to jest super pomysł, dużo lepiej mi płyny przechodzą przez gardło taki szejk może zrobić robotę.
Wodę też muszę doprawić czymś tak jak piszesz, nie wiem czemu nie wpadłem na to.

@krypec trenuje na czczo od wielu lat i nigdy nie czułem spadku energii z tego powodu. A teraz jestem pierwszy raz na redukcji więc to pewnie wina tego. Nie lubię jak mi coś lata w żołądku. Jem głównie w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nester86: 2 kg w 2 tyg nie zrzuca się deficytem. Poczytaj o water loadingu. To wystarczy. Do tego brak kolacji przed waga i dzień przed posiłki w formie szejkow i te 2 kg to nie jest żaden problem. Samo zrzucanie wody raczej wystarczy.
  • 1
@Miroslav2005 18 grudnia w Rzgowie pod Miastem Łodzią. Mały klubowy turniej. 30 walk. Pierwszy mój tego typu występ.

@DywanTv
@MateuszHadeusz
Mi zależy żeby zostać w tej wadze i zaadaptować się do nowej sytuacji dla mnie. W miarę możliwości chce jeszcze do wakacji zawalczyć kilka razy więc chciałbym trzymać sztywno te 69-70
  • 0
@Miroslav2005 18 grudnia w Rzgowie pod Miastem Łodzią. Mały klubowy turniej. 30 walk. Pierwszy mój tego typu występ.

@DywanTv
@MateuszHadeusz
Mi zależy żeby zostać w tej wadze i zaadaptować się do nowej sytuacji dla mnie. W miarę możliwości chce jeszcze do wakacji zawalczyć kilka razy więc chciałbym trzymać sztywno te 69-70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darksed: Kiedyś dużo materiałów o tym oglądałem, ale w kontekście trójboju i nawet do wagi 2h przed zawodami ludzie polecali ten water loading. Jak nie użyje żadnych diuretykow tylko zwyczajny protokół ładowania woda tam kilka dni przed to źle będzie?
@DywanTv: Oczywiście, organizm jest wtedy wycieńczony niezależnie od tego czy jest robione z diuretykami. Z wody schodzi się jak brakuje 5-9kg. Potwierdzone info już kilkadziesiąt razy pomagałem zrobić wagę przed walką.
@DywanTv: A wiesz w ogóle jak taki proces wygląda? Robiłeś kiedyś go na sobie lub na innych? Tu chodzi o oszukanie organizmu dlatego przez kilka dni organizm jest przewadniany aby na 24h ograniczyć picie jej do minimum. Nawet u zawodników co mają 24h do walki robic się kroplówki aby nawodnić się na czas. Teraz ponyśl sobie że jesteś odwodniony w ponad 5% i masz za 2h walczyć, z 2% odwodnieniem nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darksed: Oglądałem tylko filmy JP Cauchiego i Noriegi. W każdym pamiętam padało że zbicie do 5% wagi raczej nie odbije się na performance nawet na wadze 2h od zawodów jeśli potem wszystko uzupełnisz. To inna dyscyplina, bo trojboj stąd moje pytanie. Ze znajomych też wiele osób to robiło do zawodów, ale zazwyczaj jakimiś diuretykami i wychodziło słabo.
@DywanTv: Bo ty mówisz o czymś innym. Zrzucenie 5% to też glikogen, treść jelitowa i w niewielkim stopniu woda(to łatwo nadrobić i tak się schodzi w walkach amatorskich). A schodzenie większej ilości wymaga porządnego odwodnienia, gdzie masa ciała może spaść nawet o 10% a to odbije się performance.