Wpis z mikrobloga

Jeśli zastanawiacie się, jak połączyć medycynę i programowanie, to mam dla Was ciekawe wydarzenie ()

Gościem specjalnym będzie lek. Mariusz Kurman - CEO MedIT Solutions oraz twórca aplikacji Wirtualnego Pacjenta Medcases.

Rozmowa odbędzie się na instagramie (https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/)

#praca #medycyna #lekarz #informatyka #programowanie
Pobierz dwa_fartuchy - Jeśli zastanawiacie się, jak połączyć medycynę i programowanie, to mam...
źródło: comment_16383903572St2YXZLhVIA8piZ86656X.jpg
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: zejdę chwilowo z tematu, mam jedno pytanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kończy mi się pierwsze opakowanie Devikap D3 (lekarka przepisała mi aż jedno opakowanie na mój niedobór D3 czyli 9 ng/ml), co byś zrobiła na moim miejscu? Ponowny test dla sprawdzenia miesięcznego dawkowania D3 i przedłużenie recepty czy zakup suplementu w aptece? Jak dobrze kojarzę suplementy nie podlegają takiej kontroli jakościowej jak leki stąd mam rozkminę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: no też mnie to zdziwiło że tylko 2000 dostałem i aż jedno opakowanie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z nerkami raczej jest ok, nigdy mnie nic nie bolało.

Prócz D3 w pakiecie miałem badane jeszcze inne 3 parametry, ale one wyszły w normie. Były to parathormon pth, wapń całkowity i fosfor nieorganiczny.

Dwa dni temu robiłem morfologię 25 parametrów i wg lekarza nie ma żadnych istotnych zmian
@Dajpancenta: zastanawiałam się po prostu skąd taka niska dawka i czy może przez nerki w kiepskim stanie ¯\_(ツ)_/¯

No cóż, od siebie polecam konsultacje u innego lekarza. 2000 jednostek zazwyczaj służy do podtrzymania odpowiedniego poziomu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: zaatakuję jutro dostępnych lekarzy na czacie w aplikacji Znany Lekarz. Może któryś zaleci dawkowanie większej ilości D3. ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak zadzwonię do przychodni to pewnie znowu pokierują mnie do tej samej lekarki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: ciężko powiedzieć, bo nigdy nie chodziłem do tej przychodni. Miałem tam jedynie przyjemność z kardiologiem i dwiema teleporadami. Dopiero po jakichś 2,5 latach mieszkania w tej dzielnicy pierwszy raz zadzwoniłem do tej przychodni. :D Wcześniejsze chodzenie do lekarzy było wieki temu.

Jeżeli chodzi o lekarzy w przychodni to niestety jestem w tym zielony. ( ͡º ͜ʖ͡º)