Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak było zabawnie śmiać się Wenezueli głosując po cichu na swoich socjalistów?

No to teraz zapiąć pasy, bo...

Socjaliści poprzez dodruk i zasiłki spowodowali rekordową inflację... Aby teraz zwalczyć tę inflację socjaliści zwiększą dodruk oraz wprowadzą nowe zasiłki... Co może pójść nie tak? Kiedy ostatnio gasiliście pożar benzyną? Proponuję wziąć popcorn w dłoń i oglądać fajerwerki!

#ztwoichpodatkow

Xtreme2007 - Pamiętacie jak było zabawnie śmiać się Wenezueli głosując po cichu na sw...

źródło: comment_1638313353VjkLeNn7JuVJUad3TbD68X.jpg

Pobierz
  • 14
@Xtreme2007: a te wszystkie milionowe tarcze dla przedsiębiorców to nie był dodruk pustego pieniądza? Produkcja stała a firmy dostawały gruby hajs za to że nic nie robiły, to się musiało skończyć inflacją (,)
@paputek95: Ja też jestem przedsiębiorcą i powiem Ci że pomoc była kompletnie nietrafiona. Wiem z własnego środowiska że niektórzy dostali mimo że im się nie należało a Ci którzy naprawdę potrzebowali wsparcia - nie dostali nic albo niewystarczająco na pokrycie kosztów. Po prostu socjalizm kolejny raz nie zdał egzaminu.

Rozwiązanie: Wystarczyło nie zamykać gospodarki to problem dodruku by nie istniał. Analiza wielu krajów wskazuje, że lockdown i obostrzenia nie miały praktycznie