Wpis z mikrobloga

#zombie #gry #streamerzy
#projectzomboid
TL;DR: pytanka o gry survivalowe i o twórców tego kontentu na grubo niżej:)
Hej, znalazłem fajnego youtubera robiącego dziwne rzeczy z ciekawą ?izometryczną? gierką survivalową PROJECT ZOMBOID
przykładowo tu zrobił przejście gdzie nie wysiadał z auta, niby gameplay w indy gierce, ale typ ma bardzo ciekawe przemyślenia, zagrywki, komentarze: Project Zomboid tylko w aucie

Gra typu wieczna beta(nie przeszkadza mi, sam lubię #7daystodie i inne tego typu dłubacze gdzie dodają ciekawe rzeczy co kilka miesięcy/tygodni, jeśli pracują aktywnie, to kupię i nawet dam z dolara czy dwa jak jakimś cudem mam drobniaki na koniec miesiąca;)).

Project Zomboid podobno bardzo podatna na modowanie, ale i w wanilii da się robić ciekawe rzeczy, typu ten youtuber: nie wysiadam z auta/ nie wychodzę z domu/ robię postać z wszystkimi negatywnymi cechami. Z modami można jeszcze bardziej zaszaleć, wieczna zima, brak jakiegoś ważnego składnika...

Jestem relatywnie nowy w te gry/ten typ youtuberów/streamerów.

Polecicie jakieś gry tego typu?(mniej typowej walki i uciekania, więcej survivalu, nietypowych mechanik survivalu, sposobów na przetrwanie których nie przewidzieli twórcy...niekoniecznie z zombiakami jako tematem przewodnim, może coś z końcem wiata, wojną, kosmosem... Polecicie gry ORAZ twórców którzy robią dziwne rzeczy za pomocą wyobraźni, modów?
Mniejsza skala = lepiej, nie do końca potrafię ogarnąć 10 kolonii kosmicznych z 5 bazami na każdej planecie, czy mega fabrykę rozmiaru małego państwa, Cywilizację 5 lubię, ale bardziej oglądać jak dobrzy gracze grają, niż grać, bo tam jest meta, a ja zawsze ładuje na pałę w to co mi się wydaje spoko, anie w to co wedle poradnika pozwoli wygrać. Stellaris i podobne boję się rozmiaru, Factorio planuję spróbować, choć pewnie mnie przerośnie(kolejna gra którą wolę oglądać).

z tych co mi pasują
7 Days To Die
Project Zomboid
Trochę pograłem w Valheim z typami co pograłem na Discordzie, jestem pod wrażeniem jak porządnie zachowują się ludzie(do tego nasi rodacy, gra jakoś tak uspokaja)

Z tych co mi mniej pasują
-RUST i wszystkie te pod PvP mnie zniechęcają(Ark chwilę grałem, Conana nie kupowałem bo podobny, SCUM też podobny), bo bez klanu nie ma co robić, a większość klanów to niestety dzieciaki które tylko wyzywać i cheatować potrafią.
-Wszystkie klony darmowe i nie darmowe survivalo-strzelanek oparte na modach do ARMA.
-The Forst szybko się znudził, jest podobna gra tylko w tropikach, z większą naciskiem a statystyki postaci(łatwiej umrzeć od pogody), przypomniałęm sobie: Green Hell, ta też wydaje się podobna do The Forest: po sznurku. Pełno takich gier, początek ok, ale potem nie ma co robić(dlatego 7 Days To Die jest taka ciekawa)

Wiem że są tematyczne serwery Minecrafta(często z modami z poziomami craftingu i rozwoju postaci), coś jak te serwery ropleplayowe w Starszych GTA(było chyba na TVgry). Jakie inne gry/kanały polecacie?

PS
Pamiętam za nastolatka pisałem wypracowanie właścicielom serwera Ultimy Online, tak by ich przekonać że potrafię się wczuć w klimat gry/serwera i nie będę griefował, memował, trollował(jeszcze tych słów nie było pod koniec milenium, ale zachowania już tak).
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #zombie #gry #streamerzy 
#projectzomboid 
TL;DR: pytanka o g...
źródło: comment_1638209914fl1Qw4qMrYP4ALkpUlUkOh.jpg
  • 8
bo bez klanu nie ma co robić, a większość klanów to niestety dzieciaki które tylko wyzywać i cheatować potrafią.


@RabarbarDwurolexowy: fyi, w rust da się grać duo / trio i jest to świetna zabawa, bo wykorzystujesz podstępy żeby zmusić przeciwnika do przegrania bitwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
np. kiedyś grałem z kumplami i obok nas była baza, więc ich zaczęliśmy terroryzować z gówno sprzętem, który był tani
kiedyś grałem z kumplami i obok nas była baza, więc ich zaczęliśmy terroryzować z gówno sprzętem, który był tani a szybko zabijał - goście bali się wyjść z bazy xD


@PiesLat2230: nie wiem czy tu pisałem, ale swojego czasu oglądałem na YT typa który sam, tylko z kamieniem włamywał się do wymaksowanych baz przed resetem i jakimiś dziwnymi konstrukcjami typu platformy do przeskakiwania nieprzeskakiwalnych murów z gówna i patyków niszczył i
20 lat młodsza na dłuższą metę jest męczące dla mnie i dla nich


@RabarbarDwurolexowy: W sensie? Zależy od młodzieży, ja akurat jestem w jakimś powalonym pośrednim miejscu gdzie nie dogaduję się ani z rówieśnikami ani z osobami z kolejną dekadą na karku.
Jedyni z którymi mogę pogadać to ludzie którzy są w przedziale 25-27 :P

RUST jest super jak masz konkretną załogę


@RabarbarDwurolexowy: Rust wymaga mnóstwa czasu, normą dla mnie
@PiesLat2230: miałem długą odpowiedź, ale komp mi się zresetował. Niestety masz ten wiek, gdzie za kilka lat będziesz miał kilku znajomych którzy pykają w CSka jak #!$%@?(półprofesjonalnie, nie ma szans by normalnie pograć), kilku co na konsoli dzieciaka grają z nim w roblox/inne tego typu gry, albo fanatyków obłożonych Joystickami, kokpitem, zestawem VR do super realistycznego symulatora.
Choć wiadomo, każde nowsze pokolenie będzie bardziej growe(nawet te kilka lat robi różnicę), z
@RabarbarDwurolexowy:
Dzisiejszego wieczoru przerypałem ze 3 czy 4 razy.
Losowało mi postacie na gęsto zaludnionych terenach, dwa razy nawet nie zdobyłem broni zanim zarąbały mnie zombiaki. Ale za to jak się przejdzie punkt krytyczny to zaczyna być w miarę i jedną postacią 2 tygodnie temu nawet lajtowo mi się grało jak już udało się ją rozwinąć, znaleźć bezpieczną bazę.
Rzeczywiście w tej grze jest w uj mechanik a to dopiero beta