Wpis z mikrobloga

@Kempes: Raczej: Nieintuicyjne, ale słuszne rozwiązanie. Bo tym jest właśnie partia Korwin. Przedkłada słuszność i prawdę nad intuicyjność i populizm.
  • Odpowiedz
@Jah00: Wbrew temu co wciska kucom korwin, jego rozwiązania wcale nie są nieintuicyjne, ani skomplikowane. Je zrozumiał już każdy w wieku nastoletnim, po prostu większość z tego wyrasta, bo są to rozwiązania prostackie i nieprzystające do rzeczywistości.

Gorzej, że niektórzy nie wyrastają z tego etapu rozwoju politycznego nigdy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 14
@Jah00 Słuszność według kogo? Chodzi ci pewnie o ludzi, którzy posiadają wiedzę gminną w odróżnieniu od ekspertów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
słuszność i prawdę nad intuicyjność i populizm


@Jah00: właśnie słuszności i prawdy nie da się przekazać w kilku zdaniach, w anegdocie, czy przyrównaniu do czegoś z innej dziedziny. Takie formy mogą służyć do łatwej komunikacji (albo w celu podstawowej edukacji, albo żeby wcisnąć ludziom swoje racje - populizm, religia itp). I można ich używać w szkole, ale w prawdziwym świecie nic nie jest takie proste, żeby można było plan na
  • Odpowiedz
są to rozwiązania prostackie i nieprzystające do rzeczywistości


@TenTypZez: A ja uważam, że po prostu jesteście za głupi żeby je zrozumieć i przewidzieć skutki.

Słuszność według
  • Odpowiedz
@Jah00: Określenie czyjegoś wywodu "intelektualnym bełkotem" świadczy tylko o tym, że tego wywodu nie rozumiesz i dlatego tak go nazywasz, bo ogranicza ciebie samego twoja wiedza, która nie może się równać z wiedzą ekspertów danej dziedziny.
Kłania się poniższy wykres, a mówienie o czyjejś wypowiedzi "intelektualny bełkot" szczególnie dotyczy jest ludzi, którzy znajdują się na samym początku tego wykresu.
Kempes - @Jah00: Określenie czyjegoś wywodu "intelektualnym bełkotem" świadczy tylko ...

źródło: comment_1638106012dEQmLMjjIBJ7nEldhEaRq9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kempes: To właśnie o niczym nie świadczy, bo nie masz jak sprawdzić mojej wiedzy by to zaznaczyć na tym wykresie. Wyraziłem swoje zdanie. Wiem że mam rację. A wy możecie dalej p-------ć bzdury na portalu ze śmiesznymi obrazkami, albo wziąć odpowiednie książki i zgłębić dany temat. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@Jah00: Poziom twoich wypowiedzi świadczy o tym, gdzie się na tym wykresie znajdujesz.
Samo czytanie książek nie wystarczy, trzeba jeszcze je rozumieć.
  • Odpowiedz
@Jah00: to właśnie napisałam, ze do komunikacji z niewyedukowanymi ludzmi takie uproszczenia się przydają. Dlatego właśnie te wypowiedzi tak dobrze sprzedają się wśród młodych, którzy potrafią myśleć logicznie i takie proste zależności fajnie do nich trafiają.
Ale co innego komunikacja taka edukująca jak działa generalnie gospodarka, takie podstawy z liceum, a co innego konkretne pomysły na jej naprawę i dyskusje o konkretnych, teraźniejszych problemach istniejącego porządku. A jeszcze co innego
  • Odpowiedz
@Kempes: Bezpodstawnie atakujecie partię Korwin. Dostosowałem poziom wypowiedzi odpowiednio.

i takie proste zależności fajnie do nich trafiają


@powiedz: Tak. Młodym to pasuje, a starym nie. Nie mówi to jednak
  • Odpowiedz
@Jah00:

Nie potrzebujesz edukować się o podatkach jeśli nie ma podatków. Nie potrzebujesz edukować się w żadnej branży bo to załatwia wolny rynek. I tak dalej. Program można sprowadzić do kilku prostych zasad i kilku prostych mechanizmów. Możesz je przyjąć na wiarę, albo zweryfikować i samemu dojść do wniosków.


No nie. Żyją w takim świecie, w jakim żyją. Program to nie tylko cel, to przede wszystkim droga do tego celu.
  • Odpowiedz
@powiedz: No akurat ufam, bo znam tych ludzi, wiem jaką mają wiedzę, jakie cele, motywacje i jaką wytrwałość bo dowiedli tego swoją działalnością dotychczas.
  • Odpowiedz