Wpis z mikrobloga

@KAKOWICZ oczywiście że nic punchdown nic nie grozi prokuratura musi podjąć działanie bo ktoś jest poszkodowany ale wszyscy zawodnicy podpisują oświadczenie że ich stan zdrowia pozwala na takie ala sporty i że w razie wypadku ani oni ani rodzina nie będzie miała roszczeń przykre to ale taka jest prawda
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: prokuratura spokojnie znajdzie coś, czego organizator nie dopełnił. Dodatkowo presja społeczna spowoduje, że pewnie będą zmiany w prawie, bo pis już tak ma. Jedyny, kto może spać spokojnie to Zaleś
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: bo ty myślisz, że jak prokuratura coś sprawdza to z bomby coś im grozi, ja #!$%@? dzieci drogie, jak nie wiecie o czym piszecie to zamknijcie morde, bez kitu xD chłop umarł to wiadomo, że sprawdzą czy wszystko było przeprowadzane zgodnie z prawem, myślisz, że po co są kontrakty? no m.in. dlatego żeby w razie w nie ponieśli żadnych konsekwencji, wszystko trzeba tłumaczyć xdd
  • Odpowiedz
@KAKOWICZ ale o czym ty mówisz zgonów w różnych federacjach była masa i to na skalę światową i one dalej istnieją i mają się dobrze to że sprawa jest medialna to jedynie moze prokuratura zrobić to wydać oświadczenie że nie widzi uchybień ze strony organizatorów
  • Odpowiedz
@Legit_Info_12: jesteś nieźle #!$%@? chlopie. Nie zawieźli go karetka bo musieliby przerwać zawody, jak myślisz że tam wszystko było na tip top bo organizotor wygląda na Oskara to beka z ciebie. Takie wydarzenia są organizowane przez Januszu wierzących łatwy zarobek którzy w #!$%@? maja procedury i jestem pewien że wyjdzie tam w #!$%@? niedopatrzeń
  • Odpowiedz
@PatrykZteo: to ja wiem, ale tu już chodzi o fakt w jaki działa polskie prawo i prokuratura. W takiej ameryczce czy rosji nikt nie daje o to #!$%@?. Nic tylko czekać na konfe ziobry, który powie, że to #!$%@? i chore i zapowie zmiany w prawie xD w takich wypadkach prokuratura niemal zawsze znajdzie coś, aby postawić zarzuty organizatorowi
  • Odpowiedz
@Legit_Info_12: Oczywiście, że może im coś grozić, nie wiem w jakim świecie Ty żyjesz. Legalność tego typu widowisk budzi kontrowersje bo raczej ciężko podciągnąć je pod ustawę o sporcie, ale tego nie wiem i tutaj spór jest dla prawników, ale najważniejsze jest co innego. Najważniejsza jest wola polityczna w tej sprawie, robi się z tego duża afera i może warto będzie się tym zająć i to ukrócić żeby coś zamanifestować. Tak
  • Odpowiedz
@Legit_Info_12: to zależy. Jeśli w umowie organizator zobowiązał się do natychmiastowej pomocy w razie wystąpienia stanu zagrożenia życia bądź zdrowia to można to nawet zakwalifikować jako nieumyślne spowodowanie śmierci przez zaniechanie, bo ciążyłby na nim prawny obowiązek gwaranta nienastąpienia skutku w postaci śmierci zakontraktowanego zawodnika. Ale tu jeszcze weszłyby w grę reguły ostrożności i sposób w jaki doszło do naruszenia normy. Czy od organizatora można oczekiwać, że karetka pogotowia będzie na
  • Odpowiedz