Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki - chcę wymienić laptopa na nowszy model i mam mały dylemat - która specyfikacja jest według Was lepsza?

1. 16GB ram + 256GB SSD za 6500zł
2. 8GB ram + 512GB SSD za 6000zł

Reszta parametrów w obu modelach jest taka sama.

Na ten moment mam 8GB ramu + 128GB SSD no i zbyt mały dysk twardy to utrapienie. Kusi mnie opcja 2. ze względu na duży dysk, ale planuję kupić laptopa na następne 4-5 lat i obawiam się, że może zacząć brakować ramu. 8GB na ten moment to już nie jest zbyt dużo.

Co myślicie na ten temat?

#laptopy #macbook

Która specyfikacja lepsza?

  • 8GB ram + 512 SSD; 6000zł 8.2% (4)
  • 16GB ram + 256 SSD; 6500zł 91.8% (45)

Oddanych głosów: 49

  • 10
@Monoecho: Generalnie to Mac sobie świetnie radzi na 8 GB, grunt to nie instalować gówna zwanym CHROME :/ Firefox i Safari radzi sobie świetnie. Przyszłościowo brałbym 16GB na M1/M1PRO. Masz ultra maszynę. Dysk można dokupić zewnętrzny i trzymać porządek na kompie :) Ramu nie dorzucisz :D
@Monoecho: mam go też obecnie, spoko komp no ale się zagrzewa :/ Trzeba też patrzeć na to że to 8GB ram na M1 jest zdecydowanie lepsze niż 8GB RAM na intelu. Wg mnie te 8GB na obecnych MB Pro działa jak 16GB na Winie. Jak masz kasę bierz 16GB. Sam bym tak zrobił. Pozdrawiam :D
@Kupa12345: hejka! wziałem 16GB 256GB na M1 -- po ok. miesiącu użytkowania - totalny sztos! zdarzyło mi się go ostro żyłować, a wentylator ani razu się nie włączył. poza tym - temperatura; mój starszy macbook lubił się grzać podczas normalnego użytkowania, a ten pozostaje chłodny cały czas. gdybyś myślał nad zmianą w przyszłości to naprawdę polecam!
@Monoecho: Ciesze się że udało Ci się nabyć :D Fajna informacja o tym że wentylator się nie załącza tak często. Ja gdy pracuje w studio z muzyką na tym intelowym z 2017 to #!$%@? dostaje bo cały czas chłodzi... Pozdrawiam i miłego użytkowania !