Wpis z mikrobloga

Wiem co to są ogórki kiszone - te lubię. Ale jeszcze są jakieś inne i bym chciał wiedzieć czym się różnią między sobą.

a) ogórki konserwowe
b) korniszony
c) pikle

Kto mi w jasnych słowach opisze czym są wszystkie trzy i czym się różnią między sobą?

Internet nie daje jasnej odpowiedzi - raz, piszą że to jest to samo, gdzie indziej że różni się tym, że jest mniej lub więcej cukru, albo że konserwowe to są duże, a korniszony małe xD A pikle to już nikt nie wyjaśnia co to jest.

pic rel mfw jem kwaszone, ale taki dryblasy, a nie #!$%@? kupne ze sklepu

#gotujzwykopem #pytaniedoeksperta #ogorki #ogur
ryhu - Wiem co to są ogórki kiszone - te lubię. Ale jeszcze są jakieś inne i bym chci...

źródło: comment_16377670554WIkodt7SAjteUnyhiywTG.jpg

Pobierz
  • 10
konserwowe to są duże, a korniszony małe xD


@ryhu: no mi się zawsze wydawało, że tak właśnie jest xD nawet Wikipedia tak mówi: Niewielkie ogórki (długości 3–7 cm), marynowane w occie, niekiedy po wstępnym ukiszeniu, noszą nazwę korniszonów (fr. cornichon)
A pikle to ogórki ale w ostrej marynacie i z jakimiś innymi warzywkami, np. marchewką, cebulą itd
@ryhu: Jeszcze na wstępie: kiszone i kwaszone to dokładnie to samo. Sporo osób błędnie uważa że to dwie różne metody.

Ogórki konserwowe to marynowane z użyciem octu.

Korniszony wywodzą się z Francji i po za tym że są najczęściej konserwowe to przede wszystkim są malutkie, powinny być zbierane przed dojrzeniem. Jest to bardziej określenie rozmiaru niż metody, bo teoretycznie można by zrobić kiszonego korniszona.

Pikle pochodzą od Anglosasów i są ogólnym
@ryhu Ogórek konserwowy i korniszon to jedno i to samo. Nieważna jest wielkość, ważna użyta zalewa. Inny proces niż w ogórkach kiszonych.

Natomiast nie słuchaj przedmówców odnośnie pikli, że mają "ostrą zalewę" i to cała różnica xD Pikle to oryginalnie mieszanka warzyw - ogórków, marchwi, cebuli i pomidorów, a nie same ogórki.
RockyZumaSkye - @ryhu Ogórek konserwowy i korniszon to jedno i to samo. Nieważna jest...

źródło: comment_1637769300vY0LYejACdMS7sClzm4AAv.jpg

Pobierz
@ryhu: tak jak @Mirkosoft wyjaśnił. Korniszony to maleńkie ogórki. Konserwowe to normalnego rozmiaru ogórki w zalewie na bazie octu.
A pikle to ogólna nazwa na warzywa w occie, mogą tez być ogórki. A ze to z pochodzi z wysp, to zazwyczaj bardziej smakują octem niż warzywami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ryhu: u mnie w rodzinie pikle to zawsze byly takie ogorki przerosniete, o pomaranczowej skorce, obrane ze skorki, przekrojone na pol, pozbawione nasion i zrobione w marynacie