Wpis z mikrobloga

@podomka: Albo cesja (jeśli deweloper pozwala) - teraz to może być jeden z ostatnich dobrych momentów na sprzedaż - albo zostaw sobie i wynajmuj - pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować ryzyko spadku wartości i ryzyko że czynsz będzie niższy niż rata kredytu...
@podomka: Albo cesja (jeśli deweloper pozwala) - teraz to może być jeden z ostatnich dobrych momentów na sprzedaż - albo zostaw sobie i wynajmuj - pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować ryzyko spadku wartości i ryzyko że czynsz będzie niższy niż rata kredytu...


@running: Nie spodziewam się tego, ze stracę na tym mieszkaniu. To w Warszawie przy metrze, wiec zawsze będzie „w cenie”.
@podomka: xD
Zobacz jak poleciały w Warszawie czynsze, ja w tamtym roku pokój wynajmowałam też przy metrze i tanio, i co i Gucio z olx nikt się nie zgłosił mimo dużej liczby wyświetleń teraz było bum w październiku jak studenci wracali a potem znowu mieszkania stoją puste, więc powodzenia życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@podomka: Rozumiem, oczywiście że rozumiem. Nawet odpowiedziałem. Masz dokładnie dwie możliwości - albo sprzedać, tzn przeprowadzić cesję umowy (o ile deweloper ci pozwala), albo możesz trzymać, musisz liczyć się z kosztami jakie to rozwiązanie niesie tzn np musisz zainwestować w wykończenie i (o ile finansujesz to tak że już teraz zaciągnęłaś kredyt) musisz brać pod uwagę koszt kredytu, ale za to jak będzie wykończone to możesz zacząć czerpać przychody z najmu.
@podomka: zobacz ile mieszkań wisi w ogłoszeniach miesiącami, serio nie chce straszyć ale widzę jak rynek się zmienia, drogo już było po prostu dodaj do tego kryzys i niech tysiące Ukrainców i Białorusinów wyjedzie z Warszawy, już rynek przyjął mieszkania z airbnb, dziwne ze zmieniałaś mieszkanie i tylko o 5 % tańsze widziałaś, bo spora ilość moich znajomych zmieniła mieszkanie że względu na rabaty, i dodatkowo mogli sobie na luzie pozwolić
@Sylwia2137: Ale ja mam mieszkanie w dobrym standardzie przy metrze. Takie mieszkania zawsze będą w cenie. Oglądałam kilka mieszkań i ceny były takie same jak przed pandemia, a wynajęły się szybko.. ja nie chce na tym mieszkaniu zarobić, a jedynie żeby się rata kredytu spłacała.
@podomka: nie wiem na ile lat ma kredyt ale przy kolejnych wzrostach stop może być to trudne do zrobienia, nie przerzucisz wzrostów stop, czynszów na wynajmującego no i czy masz poduszkę finansową na wzrosty stop i w razie W na brak wynajmujących przez pewien okres czasu
Przepraszam ale jak można kupić dziurę w ziemi, która równie dobrze może się okazać oszustwem (były takie sytuacje wcześniej)?

Pozatym przez dwa lata zamiast spłacać już swoje mieszkanie płacić komuś raty kredytu to jakaś masakra. Ile straconych pieniędzy.

Najlepiej kupić już pobudowane lub używane.
Tak samo jak z domem, lepiej kupić już gotowy najlepiej na zalesionej działce tzw starodrzew.