Wpis z mikrobloga

To jest jakiś nieśmieszny żart. Jeśli chodzi im o to, żeby jak najwięcej młodych ludzi wyjechało z tego kraju, to są na dobrej drodze.


@Stokrotka10: niestety. W normalnym kraju dowiadujesz się, że twoje nienarodzone dziecko ma np. bezmózgowie (co zapewne jest wystarczającym ciosem dla niedoszłego rodzica) i bez stresu planujesz aborcję.
W Polsce słuchasz piermandolenia o biciu serca xDDDDDD
  • Odpowiedz
@pierogu: tylko ze serce usłyszysz zanim ginekolog potwierdzi ci na 100% bezmózgowie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie rozumiem, dlaczego stwierdzenie prostego faktu, ze serce płodu bije w 8tc i usłyszysz je w trakcie badania, powoduje taki umysłowy zgrzyt.
  • Odpowiedz
wyłożyłam co jak wygląda od strony praktycznej.


@ciemnienie: Ta. Zwłaszcza o możliwości przeżycia 10-tygodniowego płodu poza organizmem matki. Skoro ma serce, to niech sobie żyje na swój własny rachunek. W końcu to "człowiek".

Może kiedyś zamoczysz i będziesz towarzyszył swojej partnerce w wizytach, to zobaczysz ile jest warte to #!$%@? o zlepku komórek pod koniec I trymestru. Zeby cię odgłos bijącego serca nie wryl w
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana: straszny ból pupy o katolików, tylko nie wiem czemu mi tu tym ulewasz, skoro nawet nie jestem katoliczka.
A przerywaj sobie rozwój swojego zdrowego dziecka, tylko rób to za własne pieniądze. Nic mi do tego, więc po co się produkujesz?

Jestem innego zdania, co do umiejscowienia kompromisu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Khozana: i jaką realnie skuteczność będzie miał taki rejestr? Dokonanie aborcji na Słowacji nie jest niczym nielegalnym.

Nawet jak kobieta zajdzie w ciąże, potem pojedzie usunąć dziecko na Słowację, otrzyma wezwanie do złożenia wyjaśnień, i powie że usunęła dzieciaka za granicą, to można wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje? Wiem że sam pomysł składania wyjaśnień co do braku ciąży jest absurdem tysiąclecia, ale czy taki rejestr będzie niósł jakieś REALNE konsekwencje dla kobiety?
  • Odpowiedz
@MajorToJestKajor: Rejestr, w którym jest tylko informacja, ze była ciąża i nie ma nie jest zagrożeniem jako taki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by w przyszłości egzekwować na jego podstawie całkowity zakaz przerywania ciąży i ścigać osoby, które dokonują jej zagranicą, a także osoby, które im pomogły. Niestety, jako że takie ustawy lobbuje m.in. polska filia KGB zwana także "Ordo Iuris", to można z wysoką pewnością uznać, że robi
  • Odpowiedz
@Khozana: @Frasad: @galonim: @niochland: @janeeyrie: @MarianoaItaliano: (nie chce mi się wołać każdego, więc tylko kilka osób, które kojarzę):

Wydaje mi się, że nie ma to akurat wiele wspólnego z tym, o czym wszyscy pomyśleliśmy - po prostu od 1.1.2022 ma wejść obowiązek udostępniania "w chmurze" informacji medycznej pacjenta.
Każda placówka, bez względu na to, czy to wielka przychodnia, czy mały gabinet dentystyczny, czy ma umowę z NFZ czy nie - ma obowiązek wrzucać całą dokumentację medyczną "do chmury".

"Chmura", gdyż nasze wspaniałe ministerstwo jeszcze jej nie stworzyło, nie
  • Odpowiedz
  • 1
@NoMercyIncluded Nie jestem na biezaco z planami MZ bo nie pracuje od lat w PL, a nie poruszlam tego tematu z zadnym ze znajomych. Wiem tylko ze niemale poruszenie to wywolało wczoraj wieczorem.
  • Odpowiedz
Niestety, jako że takie ustawy lobbuje m.in. polska filia KGB zwana także "Ordo Iuris", to można z wysoką pewnością uznać, że robi to w celu ciemiężenia obywateli.


@LemurChmur: Za dodaniem w tym samym projekcie informacji o alergiach, implantach i grupie krwi też lobbowało Ordo Szuris?

i) informacje o wyrobach medycznych zaimplantowanych u usługobiorcy,

j) informacje o
  • Odpowiedz