Wpis z mikrobloga

Zamówiłem dziś gaz w butli do kuchenki - cena 80zł, jeszcze pół roku temu szło kupić za 45 zł, rzadko kiedy cena dobijała do 48-50 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc podwyżka prawie o 100%, ciekawe czy ten produkt jest uwzględniony w koszyku inflacyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualizacja tego wpisu

Dobrze, że od stycznia wchodzi Polski Ład, będzie można odetchnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gaz #polska #bekazpisu #inflacja #bynajmniejbombelkomdaly #polskilad
Ksemidesdelos - Zamówiłem dziś gaz w butli do kuchenki - cena 80zł, jeszcze pół roku ...

źródło: comment_1637655608k4bDBRRQ9cvNgiT0XcGAd3.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
w nowych gdzie jest tylko podłogówka jest tylko i wyłącznie gaz.


@blackmilk: nie tylko. Można mieć różne źródła, to jest kwestia instalacji.

Ja mam starszą instalację mieszaną i kocioł na miał (również przewidziane by grzał grawitacyjnie).


@blackmilk: no i kto obecnie ma takie instalacje? Wszyscy co robią termomodernizacje wywalają stare rury ze względu na ekonomikę grzania. O czym my zatem w ogóle rozmawiamy? Pisałem o normalnej "nowej" instalacji
  • Odpowiedz
wy w ogóle ogrzewaliście kiedyś coś, że uważacie, że na gazie jest taniej niż na węglu? xd


@Shatter: tak a co?

pompa ciepła to jest w ogóle w #!$%@? droga w zakupie, w prądzie, szczególnie jak zima mocna


@Shatter: rozumiem, że zimę masz przez cały rok? Czy może te -25 jest tylko dwa tygodnie w styczniu? A reszta to już dość optymalne warunki pracy dla pompy.
  • Odpowiedz
  • 0
jak to "zamówiłem"? Pol roku temu nie było gazu po 45 złotych, szczególnie w miejscu, gdzie teraz kosztuje 85.


@Shatter zamówiłem w gaspol, przywożą na wymianę pełna butle 11kg, był, wczesną wiosną i wcześniej tyle kosztował
  • Odpowiedz
ogrzewanie potrzebne jest zimą, jak przychodzą duże morzy, to pompa jest droga.


@Shatter: ogrzewanie w Polsce jest potrzebne w zależności od warunków pogodowych mniej więcej od około Września/Października do około Marca/Kwietnia. I w tym okresie należy rozliczyć efektywność i koszty. Czyli liczymy te sześć miesięcy a nie tylko dwa tygodnie jednego.

Fotowoltaika to kolejnych kilkadziesiąt
  • Odpowiedz