Wpis z mikrobloga

Zamówiłem dziś gaz w butli do kuchenki - cena 80zł, jeszcze pół roku temu szło kupić za 45 zł, rzadko kiedy cena dobijała do 48-50 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc podwyżka prawie o 100%, ciekawe czy ten produkt jest uwzględniony w koszyku inflacyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualizacja tego wpisu

Dobrze, że od stycznia wchodzi Polski Ład, będzie można odetchnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gaz #polska #bekazpisu #inflacja #bynajmniejbombelkomdaly #polskilad
Ksemidesdelos - Zamówiłem dziś gaz w butli do kuchenki - cena 80zł, jeszcze pół roku ...

źródło: comment_1637655608k4bDBRRQ9cvNgiT0XcGAd3.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: z jednej strony tak, bo węgiel też poszedł w górę, a dochodzi do tego tranport, czyszczenie pieca, załadunek itp itd. Tu jak włączyłem we wrześniu tak nic nie robiłem, ale cenowo wyjdzie to samo albo drożej niż na węglu, Dziennie idzie średnio 8m3 gazu...
  • Odpowiedz
@blackmilk: nie pierwszy raz rząd robi ludzi na szaro w kwestii gazu. Pisałem o tym już niegdyś to mnie wyśmiano, że zmyślam itd. Wtedy podwyżki były również spore bo akcyzę wprowadzili czy coś podobnego.
  • Odpowiedz
@ksiak: ostatnie 3 lata gaz był tani (chyba nawet poniżej 2zł za m3 wychodziło).
To nie jest kwestia rządu bo tu nic nie zostało zmienione. Zobacz na ceny gazu na giełdach...
Tu raczej wiele czynników wchodziło w grę, również pazerność ruskich.
  • Odpowiedz
ostatnie 3 lata gaz był tani (chyba nawet poniżej 2zł za m3 wychodziło).

To nie jest kwestia rządu bo tu nic nie zostało zmienione. Zobacz na ceny gazu na giełdach...

Tu raczej wiele czynników wchodziło w grę, również pazerność ruskich.


@blackmilk: to jest kwestia tego, że ludzie od dłuższego czasu szli w gaz w zaparte, że taniej i w ogóle. Jak podsuwałem koncepcje pompy ciepła to mnie wyśmiewano, że prąd drogi
  • Odpowiedz
@ksiak: nadal jest tańszy niż pompa. Koszt pieca z zasobnikiem to 6k + 4 montaż + 3k przyłącze jak nie masz i już grzejesz. Pompa sama w sobie to 35k + 30k na fotowoltaikę bo to tylko wtedy ma sens.
W przypadku blackoutu tez mogę sobie załatwić agregat i jeśli gaz będzie w rurach to nadal mam ciepło. W przypadku braku i gazu i prądu mogę grzać agregatem i farelkami... lub,
  • Odpowiedz
nadal jest tańszy niż pompa. Koszt pieca z zasobnikiem to 6k + 4 montaż + 3k przyłącze jak nie masz i już grzejesz.


@blackmilk: a Ty dalej swoje. No i co z tego, że w instalacji jest tańszy?

30k na fotowoltaikę bo to tylko wtedy ma sens.


@blackmilk: bzdura nie tylko wtedy.

W przypadku blackoutu tez mogę sobie załatwić agregat i jeśli gaz będzie w rurach to nadal mam ciepło
  • Odpowiedz
@ksiak: nic nie rozwalę i nie potrzeba prądu do pieca (chyba, że jakiś partacz to zakładał i nie przewidział, że może prądu braknąć). No i 900zł za prąd miesięcznie za pompę bez fotowoltaiki faktycznie ma sens!
  • Odpowiedz
nic nie rozwalę i nie potrzeba prądu do pieca (chyba, że jakiś partacz to zakładał i nie przewidział, że może prądu braknąć)


@blackmilk: to powiedz mi jak chcesz korzystać z nowego CO w dwóch wypadkach:
1: wszędzie podłogówka
2: grzejniki ale na małych rurkach czyli normalna nowa instalacja
Jak chcesz to ogrzewać zwykłym piecem bez prądu.
  • Odpowiedz