Wpis z mikrobloga

Mirki chciałem się bardziej rozeznać w temacie herbat (ʘʘ). Mamy tu jakiegoś profesjonalistę? ;)
Ogólnie kawoszem nie bardzo jestem, bo mam zjazdy energii potem w ciągu dnia jeśli rano się napoje a z herbatą może mniej. W każdym razie nie wydaje mi się tak szkodliwa co o tym myślicie? Czy zielona herbata tak samo barwi zęby jak ciemniejsza? Czy zielona to ten najzdrowszy napój?

No i ogólnie kończą mi się opcje marketowe i chyba to ten czas że zaczynam szukać w internecie. Ogólnie polubiłem smakowe zielone, ale może macie coś co jest czymś innym a będzie zajebiste?
Z takich herbat ogólnie cos polecacie? Co pojęcie, co jest dobre czego szukać? Czy mogą być to torebki i nie ma różnicy, czy jednak jest zasadnicza różnica w energii, smaku, aromacie, zapachu jeśli kupuje się w jakiś inny sposób nie wiem np. samemu parzy? Wtedy muszę kupić ten wyciskacz do esencji jak u babci czy w jaki sposób to robić?
Ogólnie będę wdzięczny za przyjęcie mnie do świata herbaciarzy xdd
#pytanie #herbata #zielonaherbata #zdrowie #jedzenie #dieta dla zasięgu
  • 39
  • Odpowiedz
@interpenetrate: diagnostyka ma coś takiego:

CYP1A2 – wrażliwość na kofeinę jest to badanie polegające na analizie wariantu genu CYP1A2, kodującego enzym odpowiedzialny za metabolizm kofeiny. Polimorfizm w obszarze tego genu wpływa na zmniejszenie aktywności tego enzymu, a tym samym powoduje mniejszą tolerancje spożywania kofeiny, jej kumulowanie się i negatywne tego efekty np. wzrost ciśnienia krwi. Wynik tego badania przekłada się na zalecenia dietetyczne dotyczące spożycia kawy oraz innych produktów zawierających kofeinę,
  • Odpowiedz
@eherbata_pl: w sumie mam podobne rozkminy, a nie chce zaczynac osobnego wpisu. Od ktorej zielonej herbaty najlepiej zaczac? Jest tego tyle, ze glowa mala. Taki 'zestaw polecany' z Waszego sklepu bedzie ok na poczatek? Na ile on starczy? Beda jakies kody na black friday? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Samadam: Właśnie ten zestaw jest do tego najlepszy. Na początek Long Jing, jakaś sencha (ale nie taka najtańsza, bo można się zrazić), coś z Yunnanu, może Sejak z Korei.... Kodów promocyjnych na Black Friday nie będzie. Jest na Kuplio kod na 5% dla nowych klientów (ehelio215).
  • Odpowiedz
@eherbata_pl: Co jak mam wziąć na pierwszy zakup za 150zł, żeby mieć jak największy przekrój? Poznać jak najwięcej zróżnicowania? Co nie jest w zestawach polecanych, a jest super? Inne pytanie, czy jest jakaś herbata która będzie mega gęsta, bardziej jak syrop, miąższ ale tylko w konsystencji nie koncentracji, albo można ją tak zaparzyć, wymieszać z czymś?
Jako nowy klient, wszedłem na stronę sklepu - i zgubiłem się ;D Zacząłem czytać i
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Potestowałem i testuję dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie to polecam Ci te zestawy polecane, a to głównie z jednego względu - są tam dosyć małe porcje tych herbat. Wystarczy na parę zaparzeń żeby posmakować i wyrobić sobie zdanie. W innych przypadkach zdarza się, że opakowania mają np. minimum 50g no i jest klops, bo jak chcesz czegoś spróbować to zamawiasz w ciemno, a jak nie
  • Odpowiedz