Wpis z mikrobloga

Mirki chciałem się bardziej rozeznać w temacie herbat (ʘʘ). Mamy tu jakiegoś profesjonalistę? ;)
Ogólnie kawoszem nie bardzo jestem, bo mam zjazdy energii potem w ciągu dnia jeśli rano się napoje a z herbatą może mniej. W każdym razie nie wydaje mi się tak szkodliwa co o tym myślicie? Czy zielona herbata tak samo barwi zęby jak ciemniejsza? Czy zielona to ten najzdrowszy napój?

No i ogólnie kończą mi się opcje marketowe i chyba to ten czas że zaczynam szukać w internecie. Ogólnie polubiłem smakowe zielone, ale może macie coś co jest czymś innym a będzie zajebiste?
Z takich herbat ogólnie cos polecacie? Co pojęcie, co jest dobre czego szukać? Czy mogą być to torebki i nie ma różnicy, czy jednak jest zasadnicza różnica w energii, smaku, aromacie, zapachu jeśli kupuje się w jakiś inny sposób nie wiem np. samemu parzy? Wtedy muszę kupić ten wyciskacz do esencji jak u babci czy w jaki sposób to robić?
Ogólnie będę wdzięczny za przyjęcie mnie do świata herbaciarzy xdd
#pytanie #herbata #zielonaherbata #zdrowie #jedzenie #dieta dla zasięgu
  • 39
  • Odpowiedz
@interpenetrate
Ja tam mieszam herbaty,
Najlepszy mix jaki udało mi się stworzyć to
Mięta + aronia + miłorząb japoński
Mięta + aronia + herbata mnicha np cholesterol albo odchudzanie
Mięta + aronia + melisa z lawenda
Mięta + aronia + aloes
  • Odpowiedz
@interpenetrate: jak po kawie masz zjazdy,.to unikaj herbat zielonych i czarnych, mają więcej kofeiny i teiny w składzie

Ale z drugiej strony jak się rozsmakowałeś w zielonych, to czemu nie,.widocznie dawka optymalna xD

Jak chcesz lepszy i głębszy smak, to z torebek trzeba się przerzucić na liściaste. A jak nie chcesz pić farfocli, to tak, zaparzacz albo siteczko. Warto też dostosować temperaturę i czas zaparzania do rodzaju herbaty, większości nie zalewasz
  • Odpowiedz
@Krokiruks: serio. Mój tata też był wielkim amatorem, aż wylądował z przewlekłą zgagą u lekarza i pierwsze pytanie to było ile pan mięty wypija. Odstawił herbatę i się uspokoiło. Teraz pije sporadycznie
  • Odpowiedz
> jak po kawie masz zjazdy,.to unikaj herbat zielonych i czarnych, mają więcej kofeiny i teiny w składzie

@moll: Nie bardzo rozumiem, jak można mieć zjazdy po herbacie? Herbata działa inaczej niż kawa. Pobudza wolniej/delikatniej ale na dłużej. Piję bardzo dużo herbaty czystej zielonej i nie mam zastrzyków energii, jak przy kawie/yerbie.

Wołam eksperta @eherbata_pl

@interpenetrate polecam sklep eherbata.pl
  • Odpowiedz
@Varajin: thx, z tego co widzę to jeszcze ambasadaherbaty jest fajna

i podbijam pytanie, no właśnie jak zjazd po herbacie?
to kawa ile razy mocniej jest w tym względzie gorsza od herbaty, a która herbata jest najbliżej wody?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Ten sam gatunek herbaty w zależności od pochodzenia czy rocznika może mieć różną zawartość kofeiny. Nie ma zasady. Jeśli chcesz wydać jak najmniej kasy to kup sobie liściastą w kartoniku typu Ahmad albo Big Active. Jak chcesz wejść w świat herbaty i odkrywać to wbijaj np. na eherbata i kup kilka tańszych aby rozpoznać temat.
  • Odpowiedz
@Varajin: chodziło mi o to, że zielona i czarna spośród herbat mają najwyższą zawartość kofeiny i teiny, więc jeśli jest wrażliwy, to herbatą może wywoływać podobny stan, jak miał po kawie.

Te gatunki są odradzane, tak samo jak kawa, kobietom w ciąży
  • Odpowiedz
@Varajin: @moll: chociaż w sumie jakies pół godziny godzinę temu, napiłem się herbaty irvinga jakiegoś z biedry o dziwnym nowym smaku i mnie zmylił że na razie nie mam jak się wziąć za pracę przy kompie także też nie za bardzo, no kurde
  • Odpowiedz
Czy zielona herbata tak samo barwi zęby jak ciemniejsza? Czy zielona to ten najzdrowszy napój?


@interpenetrate: I zielona herbata i czarna barwią zęby, ale trochę inaczej. Zielona bardziej powoduje szarzenie, czarna żółknięcie.

Zielona herbata tak ogólnie pewnie jest rzeczywiście najzdrowszą, ale nie są to różnice drastycznie istotne. Generalnie wpływ herbaty na zdrowie jest trochę przesadnie przedstawiany przez dziennikarzy - tak pozytywny, jak i negatywny wpływ. Jakiekolwiek działanie rzeczywiście kumuluje się po
  • Odpowiedz
@moll: Dawniej, kiedy nauka nie była tak rozwinięta, stosowano obie nazwy i uważano za inne substancje. Niektórym tak zostało. Obecnie w artykułach naukowych używa się tylko nazwy kofeina.
  • Odpowiedz
jak po kawie masz zjazdy,.to unikaj herbat zielonych i czarnych, mają więcej kofeiny i teiny w składzie


@moll: @interpenetrate: zjazdów po herbacie nie ma, bo teina (czyli kofeina, to jedno i to samo w zasadzie) wchłania się wolniej i działa dłużej
  • Odpowiedz