Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi się wydaje, czy praktycznie każdy w tej branży się ostro o-------a? Zaobserwowałem na sobie, że większość czasu siedzę na wykopie, youtube czy reddicie i lecę w c---a a i tak mam nie gorszą wydajność niż inni. Managier zadowolony, nikt się nie czepia a ja się stresuję, że za mało robię.
#programowanie #pracait #pracbaza #programista15k
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś nadal się nabiera na PR tego pseudointelektualisty


@pierogu: Co? Akurat Muskowi można wiele rzeczy zarzucić, ale zdecydowanie nie można nazywać go pseudointelektualistą lol
  • Odpowiedz
@kerdian: w mojej pierwszej pracy doszedłem do wniosku że pewnie gdybym nic nie robił i tylko kłamał to nikt miesiącami by się nie domyślił. Po pół roku się sam zwolniłem bo już miałem dość nic nie robienia. W tej pracy w której teraz jestem pracuje uczciwie i sprawia mi to wielką przyjemność. Nie mogę się o--------ć bo czuję że do niczego to nie prowadzi. Ale prawda jest taka że raz,
  • Odpowiedz
@kerdian: powiedz jak się nazywasz i gdzie pracujesz to powiem twojemu szefowi, wróci ci lada moment motywacja do pracy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Siedzi taki i pokoduje 2 godziny za 10k miesięcznie na rękę, a taka kasjerka 12 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu ledwo 3000 na rękę wyciąga. I
  • Odpowiedz
@kerdian: pytanie czy po x latach takiego o----------a się będziesz coś znaczył na rynku.

Ja pracuję w startupie i jest z-------l ale ciągle uczę się coś nowego.

Idealnie byłoby znaleźć jakąś średniej wielkości firmę gdzie wciąż jest innowacja, nauka, brak biurokracji ale gdzie firma już nie musi tak mocno cisnąć.
  • Odpowiedz
A Elon Musk?

Paradokslanie z wywiadów z ludźmi którzy osiągneli sukces, najcześciej mówią, że pracowali po kilkanaście godzin dziennie, żeby być lepszymi od innych.


@Chris_Karczynski: Ja pierniczę, ale Ty jesteś naiwny... No i kto rozliczy Elona Muska z tego, czy on faktycznie pracuje kilkanaście h dziennie i co dokładnie w tym czasie robi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gadać to on sobie może, a przecież nikt tego nie podważy i mu audytu nie będzie robił by sprawdzić, czy przypadkiem nie nakłamał do jakiejś śmiesznej
  • Odpowiedz
@Polak_wielki_patriota: Tag #wolamyzbanowanych służy do wołania zbanowanych, by nie było im smutno. Natomiast osoba "zza platynowej kurtyny" może napisać list i np. pozdrowić przyjaciół :)
Skorzystaj z formularzu pod linkiem https://forms.gle/eVRXNmN67JJoYv8N6
(metoda półautomatyczna) lub pisz na gimnazjumqqq@wp.pl (metoda ręczna). Inicjatywa: @gimnazjumqqq (dawniej) i obecnie: @Enviador i @SynGilgamesza wyznaczeni osobiście przez @gimnazjumqqq we wpisie
https://www.wykop.pl/wpis/58381575/ogloszenie-w-sprawie-nieprawidlowosci-na-tagu-wola/
  • Odpowiedz
@kerdian: Znam z doswiadczenia sytuacje gdzie ziomek robil zadania, ktore zajmowaly mu 3-4h dziennie. Drugi ziomek przejal po nim proces, pomeczyl sie miesiac, napisal skrypty ogarniajace wszystkie przypadki i teraz to samo robi w pol godziny, niekoniecznie chwalac sie szefostwu. Jezeli go zwolnia, to zabierze swoje zabawki ze soba i znowu ktos bedzie klepal to 4h xd. Lepiej madrze stac niz glupio biegac jak to sie mowi w pilce noznej.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Nie, ale to nie ma żadnego związku z cudzą wiarygodnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli pracujesz na etacie, a swój biznes rozkręcasz po godzinach, to zdecydowanie będzie to wymagało pracy po kilkanaście godzin dziennie... Jest to też niestety w zasadzie główna opcja dla takiego zwykłego żuczka bez bogatych starych i koneksji na dorobienie się własnej firmy od zera.
Najbogatsi ludzie świata jednak nie zaczynali od
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Znalazłam! To jest doskonały artykuł, idealnie piętnujący manipulacje powszechnie stosowane przez "ludzi sukcesu", omówiony na konkretnym przykładzie:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/piotr-wojcil-jak-zostac-czlowiekiem-sukcesu-w-pieciu-krokach/

Paweł Żygowski należy do właśnie tych ludzi, którzy deklarują, że do wszystkiego doszli ciężką pracą, całkiem sami, bez pomocy, od zera do bohatera... Co już jest bullshitem, ale jakby tego było mało, to on jak każdy "człowiek sukcesu" kreuje się również na wielkiego pracoholika, by potem w wywiadzie wyjawić, że jego aktualnym celem jest 1-1.5 tygodnia wakacji na każdy miesiąc roboczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
... Przy czym nadal na pewno w wywiadach dalej będzie mówił,
  • Odpowiedz
@kerdian: Tak jak pisali koledzy na górze, raz jest więcej roboty i robisz cały czas, raz mniej i pracujesz dziennie 30 min. Pamiętaj też że w dużych organizacjach trochę ciężko ogarnąć zadania tak, żaby zawsze mieć odpowiednie obłożenie, management ma to wkalkulowane w zyski. Póki się wyrabiasz z tym co dostajesz wszystko jest ok. Gorzej jak mówisz że nie masz czasu a siedzisz na internetach.
  • Odpowiedz
@Pantegram: tak jest z tymi wszystkimi self-made manami i przedsiembiorcami co pracują po 36h dziennie. A później się okazuje, że dojazd do pracy to praca, lunch z kolegami to praca, spotkanie biznesowe przy kolacji też praca i czytanie twittera z motywacyjnymi cytatami oraz książki o biznesie to też praca. A w rzeczywistości większość pracowników za minimalną n--------a codziennie dużo więcej.
  • Odpowiedz