Wpis z mikrobloga

Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w którym piec znajduje się w piwnicy piętro niżej (w ziemi). Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi więc zrobiłem taki mały sterownik na esp który wyświetla temperaturę pieca obecną oraz z przed 15 minut. Zamontowany jest na górze, dzięki czemu rodzice nie muszą schodzić i patrzeć ile jest na piecu tylko gdy zobaczą duży spadem lub niezadowalającą temperaturę wtedy dopiero sobie schodzą.

na zdjęciu chwile po #!$%@? do pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #elektronika #majsterkowanie #wies
Elnath - Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w który...

źródło: comment_1637489084qSkkqBrXdAnAG78i5NZhfy.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@Shatter: U rodziców dom z 250m² ocieplony styropianem, słabo izolowany dach, idzie średnio 18m³ grabu na sezon który trzeba popiłować i porąbać i przetransportować do piwnicy, zabawy na dwa tygodnie. U nas za 130zł to kupisz przyczepę chrustu i patyków i sobie tym możesz w kominku napalić a nie ogrzać dom na zimę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elnath: Też zrobiłem Mamie coś takiego żeby nie musiała latać. Ja użyłem Blynk i ESP. Może sobie na tel sprawdzać temperaturę, są wykresy i w razie czego też dorzuciłem alarm na każdy tel z apka gdyby temp wzrosła >90.
  • Odpowiedz
@Elnath: napisz jak to zrobiłeś, podpiąłeś się jakoś pod steronwik pieca żeby wyciągnąć temperaturę? Czy jakiś czujnik zamontowałeś? Wołaj mnie :)
  • Odpowiedz