Wpis z mikrobloga

Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w którym piec znajduje się w piwnicy piętro niżej (w ziemi). Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi więc zrobiłem taki mały sterownik na esp który wyświetla temperaturę pieca obecną oraz z przed 15 minut. Zamontowany jest na górze, dzięki czemu rodzice nie muszą schodzić i patrzeć ile jest na piecu tylko gdy zobaczą duży spadem lub niezadowalającą temperaturę wtedy dopiero sobie schodzą.

na zdjęciu chwile po #!$%@? do pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #elektronika #majsterkowanie #wies
Elnath - Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w który...

źródło: comment_1637489084qSkkqBrXdAnAG78i5NZhfy.jpg

Pobierz
  • 104
@Elnath: To robisz jeszcze dmuchawę na samym dole. Wycinasz otwór w drzwiczach na dole pieca i montujesz tam dmuchawę, która uruchamia się na polecenie mikrokontrolera w mieszkaniu, który jest sterowany pokrętłem np. utrzymaj temperaturę pieca na poziomie 60 stopni i ten wentylator sobie dmucha jak temperatura spada..oczywiście jakąś tolerancę, że ma jebnąć 5 stopni więcej i dopiero się wyłącza, a włącza na 60. Działa wyśmienicie. Zrobiliśmy coś takiego z 15 lat
@dktr: ubiquit kamerki lipa, dlaczego? Kolega pokazywał obraz z takiej i interfejs webowy to zrobiły na mnie dobre wrażenie, chyba tylko cena słaba, ale fakt nie sprawdzałem oferty potentatów jak hikvision
@RotflCopter: Lipa bo to zamknięty system jak apple. Po roku kończy się wsparcie i spadaj na drzewo. W hiku masz wszystko co potrzebne w monitoringu IP, łatwo wyciągnąć strumień rtsp, jpg'a, łatwo zintegrować z innymi systemami przez cgi albo serwer alarmowy gdzie w przypadku zdarzenia kamera wysyła zapytanie http na zdefiniowany serwer. Co do przetworników to wszystko zależy od ceny. Obrotówki testowałem chyba wszystkie poza tą z termowizją.
dktr - @RotflCopter: Lipa bo to zamknięty system jak apple. Po roku kończy się wsparc...
@rraaddeekk: W przyszłym roku, może za dwa wymiana całej instalacji. Teraz samej wody w rurach jest z 500L a gdzie w grzejnikach jeszcze.
@RotflCopter: Zapomnij że ogarniesz taki plac jedną kamerą. Znaczy ogarniesz ale o szczegółach obrazu zapomnij.
@Elnath: widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że esp użyłeś przy termometrze? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaki to ty (specjalnie z małej litery) masz termometr. Może byś lepiej wykorzystał esp?