Wpis z mikrobloga

Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w którym piec znajduje się w piwnicy piętro niżej (w ziemi). Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi więc zrobiłem taki mały sterownik na esp który wyświetla temperaturę pieca obecną oraz z przed 15 minut. Zamontowany jest na górze, dzięki czemu rodzice nie muszą schodzić i patrzeć ile jest na piecu tylko gdy zobaczą duży spadem lub niezadowalającą temperaturę wtedy dopiero sobie schodzą.

na zdjęciu chwile po #!$%@? do pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #elektronika #majsterkowanie #wies
Elnath - Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w który...

źródło: comment_1637489084qSkkqBrXdAnAG78i5NZhfy.jpg

Pobierz
  • 104
Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi


@Elnath: Ja nie jestem stary a mam dreszcze na samo wspomnienie tego koszmaru. Rozpalanie, dokładanie, sprawdzanie, schodzenie i tłuczenie grubego węgla, w nocy stygnie i następnego dnia zabawa od nowa... zbierajcie jak najszybciej chociaż na kocioł 5 klasy z podajnikiem, bo się rodzice wykończą przy tym (nie mówiąc o stracie
@Elnath: sa gotow zestawy czujnikow z polaczeniem na telefon. Jeszcze lepsze i wygodniejsze. Ustawiasz sobie np alarm przekroczenia temp i dostajesz powiadomienia na telefon. Do tego mozna z poziomu kazdego telefonu monitorowac stan