Wpis z mikrobloga

Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w którym piec znajduje się w piwnicy piętro niżej (w ziemi). Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi więc zrobiłem taki mały sterownik na esp który wyświetla temperaturę pieca obecną oraz z przed 15 minut. Zamontowany jest na górze, dzięki czemu rodzice nie muszą schodzić i patrzeć ile jest na piecu tylko gdy zobaczą duży spadem lub niezadowalającą temperaturę wtedy dopiero sobie schodzą.

na zdjęciu chwile po #!$%@? do pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #elektronika #majsterkowanie #wies
Elnath - Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w który...

źródło: comment_1637489084qSkkqBrXdAnAG78i5NZhfy.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@dktr: @s---k: o fajne, można by to rozwinąć. Generalnie chciałem żeby to było najprosze w formie jak tylko można bez żadnych telefonów neta itp. Pomiar + wyswietlanie żeby skorzystali. Ale sygnał dźwiękowy możnaby dodać
  • Odpowiedz
@44gts: To zabytkowy analog, teraz już częściowo ahd po tych samych kablach i nieco IP doszło, a że to wieś to dosyłam im internet to i na wysokich punktach powiesiłem kamery i robię timelapsy, bez wychodzenia z piwnicy mam widok w każdą stronę i se można obadać jak wyglądał cały dzień rok w tył ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://41.dktr.pl:90/tl/
  • Odpowiedz
Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi


@Elnath: Ja nie jestem stary a mam dreszcze na samo wspomnienie tego koszmaru. Rozpalanie, dokładanie, sprawdzanie, schodzenie i tłuczenie grubego węgla, w nocy stygnie i następnego dnia zabawa od nowa... zbierajcie jak najszybciej chociaż na kocioł 5 klasy z podajnikiem, bo się rodzice wykończą przy tym (nie mówiąc o stracie
  • Odpowiedz
@Elnath: sa gotow zestawy czujnikow z polaczeniem na telefon. Jeszcze lepsze i wygodniejsze. Ustawiasz sobie np alarm przekroczenia temp i dostajesz powiadomienia na telefon. Do tego mozna z poziomu kazdego telefonu monitorowac stan
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@s---k: @dktr: @Elnath: Serio w XXI wieku ktoś ma problem, że piec może się przegrzać i wybuchnąć, bo ktoś co kilka godzin dokładał zbyt dużo?

Dla mnie to jest w ogóle niepojęte, żeby w dzisiejszych czasach dymać do kotłowni szuflować węgiel, bo jak nie, to zamarznę we własnym domu xD
  • Odpowiedz