Wpis z mikrobloga

Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w którym piec znajduje się w piwnicy piętro niżej (w ziemi). Żeby pójść zobaczyć ile jest napiecu lub podłożyć trzeba zejść po schodach x2 i przejść przez korytarz. Rodzice są już starsi więc zrobiłem taki mały sterownik na esp który wyświetla temperaturę pieca obecną oraz z przed 15 minut. Zamontowany jest na górze, dzięki czemu rodzice nie muszą schodzić i patrzeć ile jest na piecu tylko gdy zobaczą duży spadem lub niezadowalającą temperaturę wtedy dopiero sobie schodzą.

na zdjęciu chwile po #!$%@? do pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #elektronika #majsterkowanie #wies
Elnath - Mała rzecz a cieszy.

Dom rodziców to 2 piętrowy dom jednorodzinny w który...

źródło: comment_1637489084qSkkqBrXdAnAG78i5NZhfy.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@Elnath: Jeśli Twoi rodzice mają się dobrze ze smartfonami polecam aplikacje "Blynk" za darmo można ogarnąć takie podstawowe rzeczy i mieć dostęp do temperatur z telefonu. Muszę to uruchomić moich rodziców bo na lato wyłączyłem :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slavoy: U mnie w domu jeszcze parę lat temu paliło się flotem, Panie z tym gównem to dopiero była impreza. W kotłowni wstawiliśmy starą wannę, w niej mieszało się flot z wodą bo wtedy się lepiej palił. W zimie taka wanna wystarczała na dwa dni. Oprócz schodzenia do piwnicy i sprawdzania temperatury, dochodziło jeszcze dokładnie max co 45 minut bo inaczej by zgasło. Można powiedzieć, że dużą część nastoletniego życia spędziłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@tellet: Nie każdy jest takim człowiekiem sukcesu jak ty, niektórzy z biedy zakładają instalacje CO we własnym zakresie, lub po taniości i wtedy jest np instalowany piec o zbyt dużej mocy, lub partolona jest instalacja. Kiedyś popularne również były instalacje o obiegu zamkniętym, gdzie nie było zbiorników wyrównawczych, przeponowych czy zaworów bezpieczeństwa. W prawdziwym życiu nie każdego stać wyskoczyć 20 kafli o tak na remont CO lub w ogóle przechodzić na
  • Odpowiedz
@Elnath: Ciekawy projekt - ważne że spełnia swoją funkcję i odciąża dziadków od ciągłego chodzenia "do pieca"

Pochwale się swoją szafa sterowniczą na sterowniku PLC do nadzoru 2 pieców + kontrola zaworów, bojlera, awaryjny zrzut wody, syrena alarmowa, kontrola solarów itp. . Wszystko w standardzie ochrony IP65, bo już widziałem kilka awarii takich obiektów - przez brud , który wynikał z popiołu w powietrzu i złej wentylacji.
Pierwiastek_Zua - @Elnath: Ciekawy projekt - ważne że spełnia swoją funkcję i odciąża...

źródło: comment_163750229992lMOVkDLnzI8173eOkZGL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Elnath: Potrzebuję czegoś takiego samego u mnie w domu, mógłbyś podrzucić jakieś materiały do budowy tego wyświetlacza? Używasz dwóch ESP? Czy to działa bezprzewodowo? Obudowę drukowałes?
  • Odpowiedz
@Rogovic: ja w tym temacie jestem zupełnym "oskarkiem deweloperskim" i dla mnie ciepło bierze się z grzejnika, ew. jak jadę na działkę to z elektryki tudzież z kominka do którego wrzucam te brykiety drewniane i się ładnie pali. Nigdy nie musiałem dymać do piwnicy z łopatą, żeby nie zmarznąć, czy palić "na zaś", więc dla mnie to trudne do wyobrażenia, że trzeba sobie w planie dnia dołożyć "zejdź do piwnicy/kotłowni i
  • Odpowiedz
  • 17
@tellet Od czasu jak są piece z podajnikiem (na węgiel, miał, trociny, ząbki, pellet) lub piece na drewno z dużym buforem to jest tylko skąpstwo lub bieda aby marnować czas na palenie ręczne w piecu.
  • Odpowiedz
@s---k: Wszędzie jest napięcie 24V DC (tylko do zasilacza i na wyjściu przekaźników 230V ac) , w jaki sposób można dotknąć, skoro jest szyba i kluczyk do niej ?, no chyba, że ktoś jest debilem - otwiera szafe sterowniczą i wciska palce do środka, na takich ludzi nie wymyślono jeszcze odpowiedniej ochrony przeciwporażeniowej.
  • Odpowiedz
@s---k: Podeślesz przykład "zaślepek" o których mówisz ?, lubię ulepszać moją SS., za dwa lata mam zamiar powiększyć ją przynajmniej 2-3 krotnie, bo dojdzie dodatkowe piętro i więcej procesów do wysterowania.
  • Odpowiedz