Wpis z mikrobloga

Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawdza takie rozwiązanie.. przyzwyczajony jestem do brodzika, ale takie rozwiązanie mnie zaciekawiło. W nowych projektach już się rzadko widuje brodziki. Dodam, że mam małą łazienkę w bloku
#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
GodALLU - Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć...

źródło: comment_1637471422BDmkZeelKwI7koocZI6JdP.jpg

Pobierz
  • 155
@GodALLU mam taki. Musi być odpowiedni spad pod podłoga. Jest to bardzo funkcjonalne i świetnie wygląda. Musisz jednacz częściej myć odpływ, aby woda ci nie wychodziła.
@GodALLU ja mam, polecam zajebiście bo: ładnie, mniej sprzątania, wizualnie większą łazienka, po podłodze więcej powierzchni. No i to już nie argument ale zajebiście mi się podoba
@GodALLU: mam dwóch apartamentach dla turystów, musisz pamiętać, że wykucie odpływu liniowego może okazać się niezbyt proste. W starych blokach trzeba często "nadlać" do tego podstawę z betonu i w niej dopiero osadzić taki odpływ.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: ja mam i jest ekstra, ALE:

Koniecznie ścianki ze wszystkich. Byłem w wielu wynajmowanych mieszkaniach gdzie tego nie było i zawsze zalana cała łazienka, nawet jak prysznic był ogromny i spadki duże.

Ja mam wszystkie ściany, spadek, a na wysokości drzwi jest te półtora cm rantu (taka rozpórka, chyba była w zestawie do prysznica) i to wystarcza.

A, też jestem w bloku. Spadek na luzie, bez przesady. Tylko żeby ekipa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: Troche podrozuje i widzialem juz kilka razy zle zrobionych tego typu konstrukcji. A to odplyw nie dawal rade a to kabina zle uszczelniona i cala lazienka plywala.
Aczkolwiek jak dobrze to zrobisz to bedzie fajnie wygladac :)
@GodALLU Mamy prysznic bez brodzika, bez drzwi (typu walk-in).

Plusy:
- przy sprzątaniu przejedziesz odkurzaczem (jak jest sucho), później mopem i jest posprzątane (nie trzeba na kolanach szorować krawędzi, które tak wkurzają w kabinach z drzwiami przesuwnymi, których i tak nie da się wyczyścić dokładnie)
- ładnie wygląda

Minusy:
- jak masz odpływ liniowy, to jak się zapcha, konsekwencją jest zalana łazienka (nawet jak masz spadek, wystarczy że się zamyślisz, to woda
@GodALLU: Mam u siebie, teraz rodzice robią remont i u nich też tak ma być robione. Super rozwiązanie, polecam gorąco według mnie w porównaniu do brodzika same plusy.