Wpis z mikrobloga

Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawdza takie rozwiązanie.. przyzwyczajony jestem do brodzika, ale takie rozwiązanie mnie zaciekawiło. W nowych projektach już się rzadko widuje brodziki. Dodam, że mam małą łazienkę w bloku
#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
GodALLU - Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć...

źródło: comment_1637471422BDmkZeelKwI7koocZI6JdP.jpg

Pobierz
  • 155
Ma ktoś u siebie w łazience prysznic bez brodzika? Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawdza takie rozwiązanie.. przyzwyczajony jestem do brodzika, ale takie rozwiązanie mnie zaciekawiło. W nowych projektach już się rzadko widuje brodziki. Dodam, że mam małą łazienkę w bloku


@GodALLU: ja mam coś takiego, tylko do tego listwa aluminiowa 1 cm wysokości w progu, żeby się woda nie wylewała i to jest zajebiste.

Zwłaszcza, że ten prysznic zajmuje tyle
@GodALLU: Tak podsumowując kluczowe punkty:
1. Zrób troszkę większy niż normalny prysznic, wtedy nie potrzebujesz nawet minimalnego progu.
2. Deszczownica głównie, jeśli chcesz mieć coś na wężu to wtedy to nie jest aż taki dobry pomysł.
3. Bardzo dobry odpływ to gwarancja sukcesu, z czasem jeśli się zacznie przytykać to nie będzie to takie efektywne.
4. IMHO nie robić żadnych progów.
5. IMHO drzwi też nie są potrzebne, jeśli punkty 1,2,3
@GodALLU: U mojego brata bezbrodzikowy prysznic na piętrze zaczął przeciekać niewiadomo gdzie ()

Efekt? Pół roku łazienka wyłączona z użytku a im nadal cieknie (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: wujek ma w domu, żeby tak zrobić, kombinował z wylewką i przerabianiem odpływu, żeby był spadek. Kojarzy mi się, że skuwał ileś centymetrów tego, co miał wcześniej (miał nadlane na wysokość dobrych kilku cm względem starej podłogi), ale musiałbym dopytać. Odpływ na pewno mu działa i nie zapycha się.

Także to działa i rzeczywiście zajebiście wygląda. Na twoim miejscu zrobiłbym sobie jeszcze bezpiecznik w postaci drobnej i gęstej kratki na
@GodALLU: bardzo fajnie wygląda etc, ale
1. nie oszczędzaj na odpływie - ja oszczędziłem i musze co 3 dni czyścić kratke bo inaczej mam powódź (już 2x framugi naprawiałem spuchnięte :/ )
2. przypilnuj fachowców w kwestii folii w płynie pod płytkami - w jednym mieszkaniu u mnie nie zrobili i się wiecznie stresuje (niby 5 lat i nic się nie dzieje, ale stres jest)