Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kolejny raz w tym roku zmieniam prace, szukam swojego miejsca na ziemi i pracodawcy który będzie mnie traktował jako partnera biznesowego a nie jak frajera którego "wynajmie" z duża przebitką. Co jakiś czas na portalach nie koniecznie branżowych, pojawia się artykuł "jak trudno o dobrego pracownika" albo ze "obecna generacja ma niewiarygodne wymagania" a jakoś nie widać głosów "jak trudno o dobrego pracodawce" który doceni dobrego pracownika z dobrym stosunkiem do pracy. Przeglądam oferty, wszędzie SOLID, clean code, standardy, wzorce i świetna znajomość OOP a później trafiasz na utrzymanie do większego projektu i zadajesz sobie pytanie, gdzie ten SOLID w klasie na 300 linii bez docblocka. Pracodawca ma duże oczekiwania, chce zjeść i mieć ciastko, finalnie lepiej zatrudnić 2 programistów po boot campie, niż jednego solidnego mida który dba o jakość i nie leci w kulki tylko pracuje. Sztuka to sztuka a dwie sztuki są lepsze od jednej. Z punktu biznesowego, kod ma działać a nie wyglądać a kto później będzie to utrzymywać i analizować to już nie istotne. Tylko po co ten SOLID, clean code i standardy programowania w ofercie? Niska jakość programisty, to czas stracony na bugi, utrzymanie i kosztowność wprowadzenia zmian ale sztuka to sztuka a dwie sztuki są lepsze od jednej...

#programista15k / 2 #webdev #januszebiznesu #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61992e1b1e9981000a57e617
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 11
OP: > Czy chcesz być podjąć pracę zarobkówą, czy chcesz zostać partnerem biznesowym i wkładać własne pieniądze?

Faktycznie, nie zrozumiałeś, co za różnica czy wkładasz kasę czy know-how? Albo masz kase albo pomysl albo know-how.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
pracodawcy który będzie mnie traktował jako partnera biznesowego a nie jak frajera którego "wynajmie" z duża przebitką


@AnonimoweMirkoWyznania: xDD o co cię boli dupa, skoro zarabiasz tyle ile powinieneś? Mam na B2B prawie 30k, a wiem, że pracodawca dostaje za mnie 55k to rozumiem, że #!$%@?ć go, idę sobie poszukać coś innego, nie będzie mnie wysykiwał #!$%@??
@AnonimoweMirkoWyznania:

pracodawcy który będzie mnie traktował jako partnera biznesowego


Może pora byś zatrudnił się w firmie, którą ma swój produkt. Wg mnie w takich miejscach panuje świadomość, że kod musi spełniać jakieś sensowne standardy, bo potem potrzeba nagłej zmiany wymaganej prawnie / biznesowo jest szybsza i zawiera mniej błędów.
@AnonimoweMirkoWyznania: rzeczywistosc jest taka, że programowanie to krew, pot i łzy. Im wiekszy zespół, im dłuższy i wiekszy projekt, tym większa złożoność. Trzeba dużo samozaparcia, doświadczenia i umiejętności, żeby się temu przeciwstawić. Czysty kod? Solid? To utopia. Kod musi byc przede wszystkim zrozumiały, rowniez gdy sam do niego wrocisz po czasie.