Wpis z mikrobloga

Trzeba być tumanem, by w dzisiejszych czasach kupować a co gorsza jeść jaja z chowu ściółkowego..( _)
#mocnyvlog
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pazurr: dobrze ze nie widziałeś jak drób jest hodowany, po 15-50k kur w jednym kurniku, podobnie z indykami(tylko mniejsze ilości), miejsca nie maja w ogóle żeby się swobodnie ruszać
  • Odpowiedz
@pazurr: Ze ściółkowego są OK, ale jeszcze lepsze są z klatkowego. Wówczas masz wiedzę, że kura całą swoją energię włożyła w wysiadywanie i zniesienie jajka, nie marnotrawiła jej na jakieś grzebanie pazurem czy bieganie po podwórku
  • Odpowiedz
@ovation: Potwierdzam, różnych próbowałem, smakują tak samo.
Może i mają więcej składników odżywczych czy mniej jakiegoś chemicznego syfu z paszy dla kur, ale podniebieniem nie wyczuwam.
A może mam już paszczę od wódy za bardzo wypaloną...
  • Odpowiedz
@pazurr: Akurat jestem zawodowo dość blisko jednego z największych dystrybutorów jaj w Polsce. Uwierzcie, wszystkie jaja z obrotu handlowego to jest TO SAMO. Białe, ciemne, żółtko jasne, żółte.....poza kolorem nie różni się niczym. Do różnych opakowań pakowane są nawet jaja z tej samej dostawy, które przyjechały na wielkich paletach z różnych Państw. Są tylko ważone, segregowane i konfekcjonowane.
Jedyna różnica jaką możesz poczuć, to jajko od gospodarza wyjęte spod grzebiącej
  • Odpowiedz
@pazurr mi przynosi chłop ze wsi obok, wszyscy chwała ze są dużo lepsze niż te sklepowe... Dla mnie smakują identyczne.


@ovation: i to na przykładzie jajecznicy?

ogarnij jakieś ciasto albo na miękko, jak bez różnicy to współczuję wadliwych kubków smakowych ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@StrykX: @glos_zenady: @trenosaurus: @StrykX: Faktycznie, marketowe jajko z chowu ściółkowego, klatkowego czy z wolnego wybiegu, nie różni się niczym w smaku. Podejrzewam, że dostają tę samą gównianą paszę z dopalaczami. Różnica polega pewnie na tym, że jedne dostają rakjet fjuel, a drugie zamulacze.
Tutaj chodzi o to, że mimo wszystko te z wolnego wybiegu mają trochę lepsze warunki. Warto dorzucić zeta czy dwa w
  • Odpowiedz