Wpis z mikrobloga

Nie śpię, bo drukuję (ʘʘ)

Mam pacjenta, ender 5 plus - wcześniej zdarzało mu się pisknąć. Chwilę nie drukowałem i po powrocie praktycznie piszczy na całej wysokości (z małymi przerwami)

Poczytałem w sieci web, że to niby to ta część w którą się wkręca śruba i powinno pomóc poluzowanie śrub i/lub naoliwienie.

No to olej kompletnie nie pomógł, nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej
Poluzowanie śrub częściowo pomogło - dopóki były odkręcone to piszczenie w większości ustało, ale jak je znowu dokręciłem to wróciło do "normy"

Co zrobić, jak żyć?

#druk3d #ender3
sirgorn - Nie śpię, bo drukuję (ʘ‿ʘ)

Mam pacjenta, ender 5 plus - wcześniej zdarza...
  • 10
@s---k: tak, chodzi o to mosiężne coś na końcu filmu - no generalnie istnieje taka szansa, bo w tamtą stronę zawsze ściągam ten pierwszy pasek który się drukuje, więc może wtedy coś tam wpadło. Chociaż raczej ściągam go do siebie, a nie zrzucam na ziemię, więc to takie gdybanie
No nic dzięki, zawsze to coś ciekawego do zrobienia w sobotni wieczór przy piwku

jak to się fachowo nazywa jakby przyszło mi
@Mrrudzin: no tak mniej więcej zrobiłem, najlepszy olej jaki miałem to taki z maszynki do włosów (XD), odkręciłem te 8 śrub (4 po każdej stronie), przejechałem 2 razy z góry do dołu (było lepiej, ale jeszcze w paru miejscach piszczało) i potem na środku zakresu dokręciłem i w sumie bez większych zmian, dalej piszczy. Na koniec poluzowałem też mocowanie stołu, ale to też nic nie zmieniło - narazie wypróbuję to co
@sirgorn: mam takiego enderka i jest dokładnie to samo, lewa śruba Ztki wpada w drgania i tak wyje. Próbowałem wszystkiego, pomaga trzymanie śruby palcem ;) Przyzwyczaj się, albo podziel rozwiązaniem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DeLorean: właśnie wyciągnąłem śruby i te mosiężne nakładki, przeczyściłem, naoliwiłem i jest dokładnie tak samo
Mój plan działania na następne dni.

Wydrukować Ender 5 plus Z axis Lead screw guide - bo lekkie trzymanie na górze zmniejsza pisk
jak to nie zadziała to kupię jedną z tych nakrętek (oglądałem jakiś film na youtube z top5 upgradów do 5 plus i to było na 4 miejscu, wiec coś musi być na rzeczy)
@sirgorn: dodanie górnego uchwytu nie jest dobrym pomysłem, wyobraź sobie, że śruba nie jest idealnie prosta tylko wygięta i w przypadku trzymania za dół i górę krzywizna będzie powodowała pchanie/ciągnięcie stołu w osiach X/Y za nakrętkę. Oczywiście pewnie na piszczenie pomoże ;)
Myślę, że ta nakrętka ze sprężyną pomoże.
Spróbowałbym jeszcze zamienić ze sobą śruby a jeśli nie pomoże nakrętki. Skoro trzymanie od góry pomaga możliwe że jak wyżej już napisano śruba jest krzywa. Poluzuj i dokręć jeszcze sprzęgiełka (element który sprzęga śrubę z silnikiem)