Wpis z mikrobloga

@CocoJambo14 azot saletrzak 400kg na ha plus obornik co 2-3lata . I saletrzak uważam za najlepsze co spotkało qq szczególnie na lekko kwaśnych glebach. Mocznika nie stosuje już z 3 lata. Kiedyś dawałem sól i kizeryt a teraz sypie kornkali 350kg. Chciałem zamiast saletrzaku dać rsm, ale zanim się ogarnąłem to nie zostało nic w okolicy
@szulisto Każdy ma inne poglądy, ja uważam że mocznik akurat jest dużo lepszy pod qq i to najlepiej podany pogłównie. Salterzak pewnie dajesz przedsiewnie, sporo strat możesz mieć, ale to tylko moje zdanie. U nas kukurydza głównie w monokulturze, a więc potasu i azotu mnóstwo jest w glebie, fosforu tak samo. My zazwyczaj dajemy npk 250-350kg polidap 100kg i mocznik 150-200. Na piachu zbieramy minimum 9-10T a więc nie ma co narzekać.
@WalerianDuch To wszystko zależy od tego co było uprawiane i co mamy w planie siać na konkretnej działce. Po zbożach z reguły idzie talerzówka żeby ograniczyć parowanie, wymieszać słomę czy wymieszać wapno. Oczywiście można byłoby od razu kultywatorem orkowym to zrobić, ale to najczęściej jest w przypadku gdybyśmy siali zboże po zbożu. Po kukurydzy idzie zawsze wapno i talerzówka, albo talerzowka i gnojowica. Jeżeli jest czas i warunki to po tygodniu czy