Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@piotrveyner: Temat Meksyku nie jest mi obcy i jak ktoś serie/tag śledzi dłużej, to było co najmniej kilkanaście wpisów na ten temat. Sytuacje w Meksyku śledzę powiedzmy od 2001 roku. Znajomy wysyłał mi często bardzo szalone i nie nadający się content na żadne media społecznościowe na maile. Sytuacja pogorszyła się fatalnie w 2003/2004 roku i od tego momentu spirala w coraz gorsze miejsca prowadzi. Ameryka Południowa, Meksyk i południowe rubieże USA
@myrmekochoria: Byłem w tym roku 3 razy z każdym razem gdzies podczas mojego pobytu była jakaś strzelanina albo gdzies wisiały ciała. Często czytałem wiadomości jak siedziałem na plazy. Normalka w tym kraju ze coś się dzieje non stop.
Ostatnim razem nawet szczelilem sobie fotkę z żołnierzami patrolującymi plaże.
Zazwyczaj większość incydentów to lokalne porachunki i turystów rzadko coś dotyka (chociaż czasem się zdarza).
Pobierz
źródło: comment_1637416599Da4UMpEthlX8AYxHD7KPn0.jpg
@myrmekochoria ciekawe co by było jakby zalegalizowali wszystkie narkotyki. Wojny karteli by się skończyły, bo wszyscy przerzuciliby się na inne, "mniej konfliktowe" obszary?


Nic by się nie zmieniło. Nie chodzi o legalność narkotyków tylko o wpływy i eksport do USA.
@myrmekochoria:
Generalnie na pierwszym planie widać samochód Policia estatal.
W Meksyku służby, które widuję na codzień to Policia #!$%@? - odpowiednik naszej straży miejskiej. Stoją na światłach, kierują ruchem itp.
Policia estatal - bardziej jak nasza policja. Ochrona ludności, śledztwa ito
Policia federal - policja stanowa. To samo estatal ale lepiej wyposażona.
Oczywiście struktura tutaj jest jeszcze bardziej złożona. Piszę tylko o tym, co widać na codzień poruszając się po mieście.