Wpis z mikrobloga

kilka lat temu jakiś mirek, ktory nurkował podzielił się kilkoma technikami oddychania. może ktoś będzie kojarzył? z tego, co pamiętam chodziło o wstrzymywanie oddechu, by później wypuścić powietrze bardzo powoli. pamiętam, że proponował to np. jako zastrzyk energii, kiedy chce nam się spać. niestety nie mogę odnaleźć tego komentarza/wpisu. szukam tego typu ćwiczeń oddechowych.

#zdrowie #oddychanie #nurkowanie
  • 5
  • Odpowiedz
@presburger: To bardzo zła technika. Wstrzymując powietrze doprowadzasz do zwiększenia się co2 w organizmie, przez co ten będzie staral się go wywalić, co zwiększy ci zużycie bo będziesz musiał szybciej wziąć kolejny wdech. Nie tędy droga
  • Odpowiedz
@fakeman: być może, nie pamiętam szczegółów, ale było to przedmiotem dyskusji na wykopie. pamiętam, że wykonywałem te ćwiczenie i pomagało. nabierałem wdech do max. objętości i trzymałem powietrze tak długo jak mogę. następnie nie wypuszczamy go od razu jak z balona, tylko bardzo powoli ustami. pojawia się wówczas specyficzne uczucie, dzięki któremu faktycznie czuje się taki zastrzyk energii w sam raz, zeby np. właśnie nie zasnąć jak poczujemy się w ciągu
  • Odpowiedz
  • 2
@presburger staraj się powoli jednostajnie wdychać potem wydychać powietrze nie ma innej czarodziejskiej metody. Wstrzymywanie oddechu zawsze jest błędem
  • Odpowiedz