Wpis z mikrobloga

Właśnie mnie zmroziło jak na apce banku sprawdziłem średnie miesięczne wydatki z ostatnich 12miesięcy .... 5500zł ! do tego warto zaznaczyć że zakupami "domowymi" zajmuje się żona czyli jakieś 3k jeszcze ekstra do tego należy dodać.
K%^a. Jestem osobą raczej oszczędną i nie wydaję "bezmyślnie". Zakupy z przyjemności to coś rzadkiego (ciuchy czy gadżety). Nie żremy na mieście, nie wozimy się na "weekendowe wypady po hotelach". Nazwałbym nasze życie "normalnym" bez grama pozerki finansowej. W skrócie wygladamy jak 99% społeczeństwa ;). Dodatkowo zmagamy się z niepełnosprawnością dziecka więc dochodzi dobre kilka stów ekstra, ale k$%^T 5500PLN?.
Ja 13letnie auto, żona 11letnie. "Mały"kredyt na mieszkanie 900zł....

I weź tu człowieku żyj za 3k np :(:( (Moja mama twierdzi że na spokojnie można się utrzymać za najniższą krajową)

#finanse #przemyslenia
  • 5
@vertoo ja u siebie też ostatnio sprawdzałem i wyszło mi około 7500-8000zl, tyle że mam większy kredyt bo około 2,5k no i dziecko chodzi do żłobka, który zapowiedział podwyżkę o 20% od nowego roku. Nie martw się, po nowym roku będziesz się cieszył jak tyle Ci wyjdzie miesięcznie co teraz :)