Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Stomatologia: Czy zęby mądrości (raczej upośledzone) które nie wyżynają się poprawnie, mogą przekrzywiać sąsiadujące zęby? Zapomniałem się zapytać swojego dentysty przy ostatniej wizycie. Moja siódemka jest ewidentnie przeżywiona, ale nie wiem czy już od dawna taka jest czy wkręcam sobie odkąd ta ostatnia ósemka się pojawiła. Na internecie piszą że to akurat mit i nie mają na tyle mocy żeby przesuwać inne zęby a "crowded teeth" to skutek czegoś innego. Po drugiej stronie mam właśnie wsuniętą w kierunku języka dolną 5 która wygląda jakby została wgnieciona przez 8-ke która nie miała miejsca, ale to też może tylko pamięć mnie zawodzi.

#dentysta #stomatologia #pytanie #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6193b2ca6d062d000ad44dcd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania tak... ósemki mogą ogólnie zmienić cały kształt/ułożenie szczęki. Jeśli taki ząb ewidentnie narusza resztę zębów to jest on do wyrwania. Najlepiej zrobić to jak najszybciej bo może się okazać, że siódemka też pójdzie do wyrwania
@AnonimoweMirkoWyznania: jak ostatnio sprawdzałem to badania nie stwierdzały jednoznacznie wpływu ósemek na stłoczenia, więc nie jest to pewne i oczywiste. Na stłoczenia ma też wypływ wzrost kości który w niektórych wymiarach trwa do nawet 25 roku życia i dłużej. Usunięcie ósemek wcale nie zagwarantuje zapobiegniecia stloczeniom