Wpis z mikrobloga

@r3m0: Osobiście jestem przeciwnikiem używania dysków cieciowych jako rejestratora NVR.

- relatywnie wyższa szansa padu rejestratora - bo dysk pracuje 24/24 w trybie ciągłego zapisu (nawet dedykowane nie pożyją wiecznie). Dla danych CCTV zwykle jeżeli nie ma "wypadku" jak włamanie, to jest to mało istotne - ale jeżeli trzymamy na NAS'ie dane kluczowe dla firmy/domu i backup był robiony dawno - to jak padnie, to klops
- niepotrzebny dostęp wszystkich użytkowników
  • Odpowiedz
@Nemo24: Hikvision. Na razie mam jedną, w sumie mogę jeszcze zmienić jeśli polecasz coś lepszego.

@bialy100k
To co podesłałem to w sumie jest dysk sieciowy dedykowany dla rejestracji obrazu z kamer, ale właśnie zastanawiam się, czy wydanie 2x większej kwoty w jakiś sposób się opłaci.On miałby robić tylko za rejestrator, domowy NAS byłby osobny, jeśli się kiedyś dorobię :)
  • Odpowiedz
@kodijak: No tak na pewno będzie taniej a samo urządzenie poza nagrywaniem nie musi być jakieś cudowne, przeglądnie nagrań raz na ruski rok.

Btw. Czasem warto sprawdzić czy jeszcze wszystko działa. Kiedyś sąsiad mnie poprosił o odczyt nagrań bo coś tam się stało i się okazało, że nagrań nie ma bo dysk już nie działa...
  • Odpowiedz